aaa klos herb

Bardzo udane starty w jesiennych biegach przełajowych notują zawodnicy reprezentujący barwy olkuskiego Kłosa. W zawodach Grand Prix Polskiego Związku Lekkiej Atletyki w Krakowie zaszczytne 2. miejsce w kategorii seniorów zdobył Michał Górkiewicz. Był to jego kolejny sukces po niedawnym zwycięstwie w imprezie otwierającej jesienny cykl biegów w terenie.

Nie tylko Górkiewicz, ale wszyscy biegacze Kłosa startujący w ostatni weekend w przełajach spisali się bez zarzutu. Młodzież wzięła udział w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Ludowych Zespołów Sportowych. Najlepsze czasy w swoich kategoriach wiekowych osiągnęli: Justyna Pałka wśród juniorek, a także Paweł Widłak w roczniku młodzików. Oprócz nich na podium znaleźli się także Kamila Barczyk, Katarzyna Gonera, Barbara Filo oraz Krzysztof Nocoń. Olkuszanie mogą też pochwalić się najmłodszym uczestnikiem zawodów, którym był raptem 7-letni Bartosz Pałka. W swoim biegu na mecie zameldował się na 11. pozycji.

Mistrzostwa Małopolski LZS-ów w biegach przełajowych mają to do siebie, że podczas zmagań oprócz indywidualnych tabel, prowadzona jest również ta zbiorowa. Wszystko po to, aby wyłonić najlepsze kluby. LKS Kłos Olkusz dzięki obiecującym czasom swoich biegaczy został sklasyfikowany na 2. miejscu w województwie. Oprócz niżej wymienionych, na ten sukces zapracowali dodatkowo: Adrian Dachowski, Oliwia Bocianowska, Aleksandra Piwowarska, Krzysztof Kluczewski, Tobiasz Miernik, Rafał Szych i Aleksandra Ostachowska.

Wyniki MWM LZS w biegach przełajowych:

I miejsce – Justyna Pałka (juniorki)
I miejsce – Paweł Widłak (młodzicy)
II miejsce – Kamila Barczyk (juniorki)
II miejsce – Katarzyna Gonera (młodziczki)
III miejsce – Barbara Filo (młodziczki)
III miejsce – Krzysztof Kocoń (juniorzy)
IV miejsce – Milena Czarnota (dzieci)
VI miejsce – Patrycja Goc (dzieci)
VI miejsce – Mateusz Mędrek (dzieci)
XI miejsce – Bartosz Pałka (dzieci)

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze