gitara

W miesiącu październiku 2014 r. instrumentaliści z Zespołu Szkół Nr 1 w Olkuszu wraz z zespołem wokalnym Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu ul. Jana Kantego 4, wzięli udział w V Międzynarodowym Przeglądzie Umiejętności Artystycznych Domów Pomocy Społecznej PUMA 2014. 

Występ odbył się na deskach Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej. Reprezentanci „Mechanika” w składzie: pan Sławomir Haberka, Kamil Rogóż, Przemysław Żaba, był znakomitą oprawą instrumentalną do pięknego występu Seniorów. Opiekunem instrumentalistów z ZS Nr 1 była pani Edyta Haberka.

Popularny „Mechanik” od lat angażuje się w pomoc na rzecz starszych i chorych. Współpracuje z domami opieki społecznej w Olkuszu i Hutkach, odwiedzając Seniorów i dając występy instrumentalno-wokalne z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy Świąt Wielkanocnych.

Udział młodzieży ZS Nr 1 w życiu osób starszych ma na celu pogłębienie więzi międzypokoleniowej. – Tylko wtedy można dojrzale i mądrze korzystać z młodości oraz cieszyć się życiem w starszym wieku, jeśli będzie wzajemne zrozumienie i integracja starszych i młodszych – stwierdził jeden z muzyków „Mechanika” po występie na PUMIE 2014.

Iwona Rams ZS Nr 1 w Olkuszu

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze