Olkusz

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o braku punktu wymazowego drive – thru w Olkuszu. Nasi Czytelnicy dopytywali, dlaczego nie da się go zorganizować, tak jak w Wolbromiu. Teraz mamy dobrą wiadomość – od 3 lutego taki punkt działa na parkingu przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Cieszy tak szybka reakcja władz miasta na potrzeby mieszkańców. 

Nasi Czytelnicy skarżyli się na kolejki w punkcie wymazowym przy szpitalu. Podkreślali przy tym, że przydałby się mobilny punkt, gdzie bezpiecznie bez wychodzenia z samochodu można się przetestować. Teraz mają już taką możliwość.

– Liczba dziennie wykonywanych wymazów drastycznie wzrasta w całym kraju w związku z rozwojem nowego wariantu koronawirusa. Nie inaczej jest w Olkuszu. Zdaję sobie sprawę z tego, że oczekiwanie na test często z gorączką, w ujemnych temperaturach, jest bardzo obciążające dla zmęczonego chorobą organizmu, dlatego cieszę się, że przy naszej hali będzie funkcjonował punkt, gdzie wymaz będzie pobierany bez wychodzenia z samochodu, a zatem – bezpiecznie i bardziej komfortowo. Dogodna lokalizacja przy drodze krajowej 94 dodatkowo ułatwi dotarcie na test. Mam nadzieję, że pozwoli to szybciej diagnozować i zwalczać wirusa wśród Mieszkańców Miasta i Gminy Olkusz – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu, mobilny punkt drive thru zlokalizowany na parkingu przy hali MOSiR przy ul. Wiejskiej 1A w Olkuszu czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-11:00, 15:00-20:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 8:00-12:00. – Są w nim wykonywane testy RT-PCR i antygenowe, zarówno na skierowanie lekarza, jak i prywatnie. Pobranie testu trwa kilka minut. Wyniki będą dostępne na stronie internetowej. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: covid19.gyncentrum.pl lub pod numerem telefonu 32 506 50 86. Badania prowadzi klinika Gyncentrum – informuje olkuski urząd.

Z kolei punkt wymazowy w Nowym Szpitalu jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-13:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nowyszpital.pl lub pod numerem telefonu 41 240 12 45.

fot. UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
11 miesięcy temu

Cieszy tak szybka reakcja władz miasta na potrzeby mieszkańców.”. Dziwne ludzie mają teraz potrzeby. Kiedyś potrzebowali pracy, jedzenia, nowego samochodu, a teraz niewiarygodnych testów potrzebują które wbrew pozorom nie leczą KOWIDA, a tylko pozwalają na odbycie domowego aresztu przez kilka dni.