aaa omega mikolaj

I Olkuski Miting Pływacki zatytułowany Mikołajkowe Zawody Pływackie już za nami. Uczestnikami premierowej imprezy na olkuskim krytym basenie przy ZSPI nr 1 przy ul. Kochanowskiego, byli uczniowie szkół podstawowych z Olkusza i okolic. Na liście startowej pojawiło się ich 107., a wszystko po to, by propagować zdrowy tryb życia, aktywność fizyczną i dobrą zabawę wśród młodzieży.

Organizatorami mikołajkowego mitingu oprócz szkoły gospodarza, byli także Uczniowski Klub Sportowy OMEGA Olkusz oraz firma TRI (Poland) Sp z o.o. w Wolbromiu. Z tej racji na terenie pływalni pojawiło się wiele osób, ze Świętym Mikołajem i Śnieżynką (dyrekcją szkoły), czy właścicielami wolbromskiego przedsiębiorstwa z prezesem Takanobu Nanno na czele. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się zmaganiom uczniów, mocno ściskając kciuki za swoich faworytów.

Zawody przeprowadzono w czterech grupach wiekowych, z podziałem na klasy. Oczywiście najmłodszą kategorię stworzyli 7-latkowie pływając stylem dowolnym i grzbietowym na dystansie 25 metrów. Podwójną długość basenu musieli za to pokonać uczniowie klas III-IV, dokładając do tego również styl klasyczny. Na zakończenie rywalizacji odbył się pokaz stylu zmiennego na dystansie 100m, wykonany przez zawodników UKS Omegi Olkusz. Nad sprawnym przebiegiem mitingu czuwała kadra sędziowska i trenerska, którą koordynowali Jerzy Borzęcki oraz Przemysław Wójcikowski. Niezwykła atmosfera towarzysząca imprezie udzieliła się również podczas dekoracji najlepszych pływaków. Podczas niej puchary, medale i nagrody rzeczowe otrzymali zwycięzcy poszczególnych konkurencji. Na słodki poczęstunek mógł już za to liczyć każdy z uczestników mitingu, który jeśli wierzyć jego pomysłodawcom, już na stałe wpisze się w kalendarz grudniowych imprez sportowych organizowanych dla olkuskiej młodzieży.

Wyniki z mitingu dostępne są na stronie internetowej UKS-u Omega pod linkiem: http://www.omegaolkusz.pl/component/content/article/8-aktualnosci/64-mikolajki-2013-wyniki 

aaa omega mikolaj10

aaa omega mikolaj9

aaa omega mikolaj8

aaa omega mikolaj7

aaa omega mikolaj5

aaa omega mikolaj4

aaa omega mikolaj3

aaa omega mikolaj2

aaa omega mikolaj1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze