family1 2018

Kryta pływalnia ZSPI nr 1 w Olkuszu była gospodarzem kolejnej edycji zawodów Family Cup. W niedzielę przy ul. Kochanowskiego spotkały się usportowione rodziny, które w wodzie walczyły o jak najlepsze rezultaty i punkty do ogólnopolskiego rankingu, który już wkrótce wyłoni Amatorskich Mistrzów Kraju w Pływaniu.

Olkusz po Międzyrzeczu, Mikołowie, Piszu, Tułowicach i Sopocie stał się następnym przystankiem zawodów, w których udział biorą całe rodziny, często nawet te trzypokoleniowe. Mimo upływu lat – tegoroczna edycja MP Family Cup jest już jedenastą z kolei – to co zawsze charakteryzowało te zawody, czyli rodzinna atmosfera, nie zmieniła się ani trochę. W takich warunkach o dobre czasy na dystansie znacznie łatwiej, a i wsparcie najbliższych ma niebagatelne znaczenie.

Olkuskie zawody odbyły się w trzech kategoriach: zmagania w grupach wiekowych, klasyfikacji open i sztafecie rodzinnej. Jako pierwsi w wodzie pojawili się najmłodsi uczestnicy, a więc przedszkolaki. Wśród chłopców 12,5 metra najszybciej pokonał Jakub Wdowiak, natomiast u dziewczynek triumfowała Alina Jałocha. W następnych kategoriach indywidualnych, gdzie pływacy mieli do pokonania dwukrotnie dłuższy dystans wygrywali: Hanna Jarosz, Franciszek Wilczak, Matylda Chrząszcz, Tomasz Jałocha, Amelia Celej, Kacper Jałocha, Olga Wojdyła, Jakub Zydroń, Anna Kluczewska, Mateusz Zwonek, Melinda Tomsits, Przemysław Małysa, Agnieszka Kasprzycka, Paweł Zwonek oraz Grzegorz Kaliś.

family 2018

W kategorii open, w której należało pokonać dystans 4×25 m stylem zmiennym najlepsi okazali się: Anna Kluczewska oraz Kacper Staroń, natomiast w sztafecie rodzin podium wyglądało następująco: 1. rodzina Żurków, 2. rodzina Jałochów, 3. rodzina Zwonków. Łącznie w zawodach popłynęło ponad sto osób. Pełna lista wyników znajduje się na stronie internetowej organizatora: familycup.com.pl w zakładce rezultaty 2018.

Zwycięzcom każdej kategorii wręczono puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Nie zabrakło też nagród w postaci sprzętu sportowego. W pierwszej kolejności nagrodzono najmłodszych, później pozostałych zawodników oraz zwycięskie rodziny. Nagrody zapewnili organizator główny zawodów – Sport „Family Cup” i Stowarzyszenie Family Cup ze sponsorami oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Sędzią głównym zawodów był Aleksander Bielecki.

Fot. MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze