W gronie 15 radnych ponownie zasiądzie ośmiu radnych poprzedniej kadencji. Najwięcej, bo 5 mandatów, uzyskał komitet Gmina Równych Szans. Trzy mandaty ma Platforma Obywatelska, a po dwa Prawo i Sprawiedliwość oraz Samorząd 2007-2013. W Radzie zasiądzie po jednym radnym ze Wspólnoty Samorządowej Ziemi Olkuskiej Przymierze i lokalnych komitetów: Wspólnie i Razem oraz Bratnie Wsie – Wspólny Cel. Największą frekwencję odnotowano w Kolbarku i Krzywpłotach – 72,85%, a najmniejszą w Rodakach 51,30%. Ogólnie frekwencja wyniosła 56,15%.

Okręg nr 1 (Klucze):
Krawczyk Paweł Waldemar     460 głosów    20.96%   (PO)    
Kwaczyńska Elżbieta Lucyna  396 głosów  18.04%        (PiS)
Hagno Tomasz          389 głosów  17.72%        (Samorząd 2007-2013)
Rak Tadeusz Władysław          537 głosów     24.46%   (Samorząd 2007-2013)    
Węglarz Arkadiusz Andrzej      424 głosy      19.32%   (Gmina Równych Szans)    

Okręg nr 2 (Chechło):
Kaczmarczyk Józef          394 głosy     52.67%   (Gmina Równych Szans)        
Sierka Maria                      241 głosów      32.22%  (Gmina Równych Szans)

Okręg nr 3 (Rodaki):    
Ładoń Halina                      269 głosów      70.60%   (Gmina Równych Szans)

Okręg nr 4 (Ryczówek):    
Jaskólska Aleksandra          206 głosów    41.87%   (PO)    

Okręg nr 5 (Kwaśniów Dolny, Kwaśniów Górny, Hucisko):
Oruba Edward                      309 głosów      46.40%   (WS Przymierze)

Okręg nr 6 (Golczowice, Zalesie Golczowskie, Cieślin):    
Mrówka Aleksander          132 głosy      31.50%   (Komitet Wspólnie i Razem)

Okręg nr 7 (Jaroszowiec, Bogucin Duży):    
Kasprzyk Piotr Sylwester         248 głosów      33.70%   (PO)    
Maryszewska Janina Józefa     228 głosów     30.98%    (Gmina Równych Szans)

Okręg nr 8 (Kolbark, Krzywopłoty):    
Adamski Janusz Zygmunt      335 głosów      51.22%    (Komitet Bratnie Wsie – Wspólny Cel)

Okręg nr 9 (Bydlin):  
 
Paś Bogusław Józef          204 głosy     39.08%    (PiS)

W Radzie nie zasiądzie już przewodniczący minionej kadencji Henryk Dziechciewicz, startujący z komitetu Gmina Równych Szans (117 głosów, 23,78%). Z tego komitetu poza Radą znajdzie się też Andrzej Miszczyński (178 głosów, 8,11%). Z grona radnych ostatniej kadencji w nowej Radzie nie będzie też Jerzego Sojki z PiS-u (229 głosów, 34,38%), Łukasza Chmury z PiS-u (130 głosów, 17,66%), Justyny Białaś z komitetu Ludowo-Społecznego Porozumienia (178 głosów, 23,80%) i Małgorzaty Binek z  Samorządu 2007-2013 (123 głosy, 16,44%).

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
sóweczka
sóweczka

Czyli wygral pan Rak!!! .I co , PO powie ,że wybory byly oszukane??