rada bien1

Od minionego piątku w olkuskiej Radzie Miejskiej panuje bezkrólewie. Głosami większości radnych, ze stanowiska Przewodniczącej Rady została odwołana Małgorzata Bień. Jej miejsce miał zająć ktoś z dwójki Jan Kucharzyk – Wojciech Panek. Na wybór nowego Przewodniczącego trzeba będzie jednak poczekać do 12 lutego, bowiem po głosowaniu zakończonym remisem 10:10 padł wniosek o siedmiodniową przerwę w obradach, którą radni poparli jednogłośnie.

XIV sesja RM miała charakter nadzwyczajny, bowiem została zwołana na wniosek sześciu radnych: Janusza Dudkiewicza, Antoniego Kwaśniewskiego, Ryszarda Ryzy, Jana Kucharzyka, Wojciecha Wadasa i Ewy Kiełtyki. Porządek obrad piątkowego posiedzenia miał dziesięć punktów, ostatecznie dyskusja utknęła na piątym.

Zanim jednak podjęto decyzję o odwołaniu ze stanowiska Przewodniczącej Rady Małgorzaty Bień, powołano komisję skrutacyjną, odpowiedzialną za prawidłowe przeprowadzenie wyborów. W jej skład weszło trzech radnych: Michał Mrówka (przewodniczący), Józef Filas (sekretarz) oraz Stanisław Łydka (członek). Po wyjaśnieniu zasad głosowania, 19 radnych miało zdecydować o przyszłości Małgorzaty Bień. Zgodnie z tym, o czym mówiło się w kuluarach, ostatecznie uchwała o odwołaniu Przewodniczącej została przegłosowana 11 głosami za i 8 przeciw. Tym sposobem, po 14 miesiącach sprawowania zaszczytnej funkcji, radna Bień musiała ustąpić. – Dziękuję za dotychczasowe zaufanie i życzę powodzenia mojemu następcy – mówiła była już Przewodnicząca RM. Z podziękowaniami ruszył także burmistrz Roman Piaśnik.

Kolejnym punktem sesji miał być wybór następcy Małgorzaty Bień. Podczas zgłaszania kandydatów na to stanowisko, radny Dudkiewicz zaproponował Jana Kucharzyka, natomiast radny Filas wysunął kandydaturę Wojciecha Panka. Obaj panowie wyrazili chęć kandydowania, a że innych propozycji już nie było, stało się jasne, że to między tymi kandydatami rozstrzygnie się kwestia przewodniczenia Radzie.

rada bien2

Przed głosowaniem na nowego Przewodniczącego, na sali obrad pojawił się nieobecny podczas decydowania o odwołaniu radnej Bień, Tomasz Zaborowski. Jego obecność, przy absencji radnego Jarosława Gałki usprawiedliwionego zwolnieniem lekarskim, miała duży wpływ na końcowy wynik późniejszego głosowania. Tym razem przy parzystej liczbie radnych, można było spodziewać się sytuacji, w której obaj kandydaci otrzymają po tyle samo głosów. I tak się właśnie stało. Zarówno Jan Kucharzyk, jak i sporo od niego młodszy radny Panek uzyskali poparcie 10 osób.

Po ogłoszeniu wyników radny Dudkiewicz poprosił Grzegorza Tomsię, prowadzącego sesję po ustąpieniu radnej Bień, o 20 minut przerwy. Z 20 minut zrobiło się prawie dwa razy tyle, a po powrocie na salę, zamiast powtórki głosowania padł wniosek formalny o ogłoszenie przerwy w obradach sesji aż do przyszłego piątku 12 lutego. Wszyscy radni wniosek poparli i tym samym wybór nowego Przewodniczącego, jak również ewentualne odwołania i powołania nowych Wiceprzewodniczących przesuną się o tydzień. Wtedy to od godz. 15:30 radni zadecydują też o zmianach osobowych w komisjach Rady.

Piątkowa trzygodzinna sesja przyniosła odpowiedź ledwie na jedno pytanie. Więcej było w niej przerw i prywatnych ustaleń niż konkretnych decyzji. Rada obecnie pozostaje bez swojego gospodarza, co z pewnością nie poprawia i tak coraz bardziej napiętej atmosfery wśród radnych, którzy zrzeszeni są już w czterech różnych klubach i jak widać, ciężko jest im dojść do porozumienia.

rada bien3

27
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
27 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
ePOkaZniesmaczonyTT40lasekasyeuBorys Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ePOka
ePOka

Jaka rolę odegrał w odwołaniu p. Bieniowej zaginiony radny, który ni stąd ni zowąd się pojawił jak feniks z popiołów.

Zniesmaczony
Zniesmaczony

[quote name=”TT40″][quote name=”ja się pytam”]Kto przehandlował przewodniczącą i zastępców. Kto się dał kupić. Kto głosował z tej późniejszej dziesiątki za jej odwołaniem. Jaki cel miała nieobecność radnego Zaborowskiego podczas odwołania przewodniczącej a dlaczego się pojawił przy głosowaniu za powołaniem. Coś mi tu śmierdzi, ktoś się z kimś dogadał a potem nie wyszło. Wszystko się dowiemy w niedługim czasie.[/quote]Ja też domagam się informacji i odpowiedzi na te pytania.[/quote] Ostatnio pan Kucharzyk odczytał, że już 5 lutego przed sesją pan radny Filas złożył rezygnację z przewodniczenia komisji lokalowej. Oddał komisję bo prawdopodobnie taki był warunek drugiej strony. Nie dokończyli podziału stanowisk bo… Czytaj więcej »

TT40
TT40

[quote name=”ja się pytam”]Kto przehandlował przewodniczącą i zastępców. Kto się dał kupić. Kto głosował z tej późniejszej dziesiątki za jej odwołaniem. Jaki cel miała nieobecność radnego Zaborowskiego podczas odwołania przewodniczącej a dlaczego się pojawił przy głosowaniu za powołaniem. Coś mi tu śmierdzi, ktoś się z kimś dogadał a potem nie wyszło. Wszystko się dowiemy w niedługim czasie.[/quote]
Ja też domagam się informacji i odpowiedzi na te pytania.

lasekasyeu
lasekasyeu

[quote name=”Borys”][quote name=”437898409e9″]Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.[/quote]
Wilk nosił,nosi i będzie nosił a ponieśli wilka w lektyce i dalej wilk żyje EXTRA,SUPER,LUX.[/quote]
Szpitalne przy.dupasy.

Borys
Borys

[quote name=”437898409e9″]Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.[/quote]
Wilk nosił,nosi i będzie nosił a ponieśli wilka w lektyce i dalej wilk żyje EXTRA,SUPER,LUX.

z salonów
z salonów

Na ostatniej sesji w kuluarach się słyszało, że już niedługo poznamy ludzi, którzy stoją za odwołaniem Bieniowej i którzy chcieli odwołać Gamrata i Ćwięczka. Podobno będzie to podane do publicznej wiadomości kto ich zdradził.

misiek
misiek

[quote name=”437898409e9″]Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.[/quote]
Buta , arogancja, nieszanowanie starszych, wietrzenie spisków, pogejrzliwości, ciągłe siedzenie na fb zamiast pracować dla dobra gminy, doprowadziła ich do upadku i rozwalenia olkuskiego pis.

437898409e9
437898409e9

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

Monia
Monia

[quote name=”obłuda- to ich imię”][quote name=”Wojciech Garmann”][quote name=”Sensey”]Młodzi kuglarze, polityka jest dla prawdziwych mężczyzn a nie dla dzieciaków z portkami w zębach. Jeden się obraził, zabrał zabawki i wyszedł z sali. Żenada.[/quote]BO młodzi mają ambicje,wstyd i honor,a stare świnie i knury jest bardzo ciężko oderwać od koryta.Trzymają bardzo mocno ryjami koryto.Niech żyje PZPR kierownicza siła powiatu olkuskiego.[/quote] Tylko mają ambicje. Honoru mniej niż zero, wstydzą się swoich postępków i wychodzą z sesji. A koryto pełne nowych konfitur młodym to się śni po nocach. Chcieli zlinczować innych a na koniec sami zostali zlinczowani. Dwulicowość nie popłaca. Opinia publiczna wcześniej czy później… Czytaj więcej »

Rk.m
Rk.m

Przecież radny Mrówka to nawet nie wsparł swoim głosem radnego Panka jak go odwoływali tylko wyszedł. To o jakim poparciu klubowym my tu mówimy. A na fejsie jeden gość wychwala zachowanie 5 radnych. Ludzie nie dajcie się nabrać na takie gadki bo tylko winni się tłumaczą a oskarżają ludzi prawych by win, która ponoszą za wszystko zwalić na kogo innego .

obłuda- to ich imię
obłuda- to ich imię

[quote name=”Wojciech Garmann”][quote name=”Sensey”]Młodzi kuglarze, polityka jest dla prawdziwych mężczyzn a nie dla dzieciaków z portkami w zębach. Jeden się obraził, zabrał zabawki i wyszedł z sali. Żenada.[/quote]
BO młodzi mają ambicje,wstyd i honor,a stare świnie i knury jest bardzo ciężko oderwać od koryta.Trzymają bardzo mocno ryjami koryto.Niech żyje PZPR kierownicza siła powiatu olkuskiego.[/quote]

Tylko mają ambicje. Honoru mniej niż zero, wstydzą się swoich postępków i wychodzą z sesji. A koryto pełne nowych konfitur młodym to się śni po nocach. Chcieli zlinczować innych a na koniec sami zostali zlinczowani. Dwulicowość nie popłaca. Opinia publiczna wcześniej czy później dowie się o tej dwulicowości.

Wojciech Garmann
Wojciech Garmann

[quote name=”Sensey”]Młodzi kuglarze, polityka jest dla prawdziwych mężczyzn a nie dla dzieciaków z portkami w zębach. Jeden się obraził, zabrał zabawki i wyszedł z sali. Żenada.[/quote]
BO młodzi mają ambicje,wstyd i honor,a stare świnie i knury jest bardzo ciężko oderwać od koryta.Trzymają bardzo mocno ryjami koryto.Niech żyje PZPR kierownicza siła powiatu olkuskiego.

Sensey
Sensey

Młodzi kuglarze, polityka jest dla prawdziwych mężczyzn a nie dla dzieciaków z portkami w zębach. Jeden się obraził, zabrał zabawki i wyszedł z sali. Żenada.

z Klucz.
z Klucz.

Z wczoraj – chłopcy na 5 lutego umówili się na odwołanie przewodniczącej, dwóch wiceprzewodniczących i inne mniejsze zmiany np. oddanie komisji lokalowej przez radnego, a tu chciwość ich zgubiła bo chcieli mieć swojego przewodniczącego. Kto nie dotrzymuje dżentelmeńskich uzgodnień musi za to zapłacić. Stracili wszystko i juz nikt z nimi nie chce rozmawiać bo oszukują, kłamią i wszystko chcą mieć tylko dla siebie. Stracili prawie wszystko. Za to wszytko jest odpowiedzialny jeden człowiek , ojciec dyrektor krus,oe.

ddmmrr
ddmmrr

A kiedy wezma sie za P. H.Gamrata

Drejfus
Drejfus

Z artykułu jasno wynika, kto stoi za odwołaniami. Brak radnego i późniejsze pojawienie. Biada związkowi, za niego też się wezmą jak i za innych nieudaczników.

lekki
lekki

Dogadali się z pgkiem. Odwołać Kosmolowiankę a Kuchar za nią. Dwóch wice na aut a za nich Kwach i Paneczk. Chłopcy się przeliczyli i stał sie pat. Chciwość i kombinejszen nie popłaca. Zobaczymy co w piątek. Piskorski się zapętlili za zgodą szefostwa. A pgiek górą.

Ramzes
Ramzes

Młodzi włażą panu Pomorzanowi w cztery litery i kuglują stanowiskami. Sprzedawczyki za parę srebrników gnaliby sukę do Warszawy. W piątek wyszło szydło z wora. Ułożyli się z panem Pomorzanem, odwołali przewodniczącą a potem przez chciwość zdradzili a teraz kwiczą bo nikt ich już nie traktuje poważnie.

Heder
Heder

Rada beznadziejna. Dudi kuglarz, który ledwie wszedł do Rady próbuje karty rozdawać prymityw jeden.

mama
mama

[quote name=”Rodzice”]Może w końcu Pani Bień będzie miała czas na uczenie naszych dzieci, bo przez obowiązki związane z Przewodniczącą Rady często sprawiały że nie było jej w szkole.[/quote]
no nie wiem czy ?

rtyusfg
rtyusfg

Szpitala się zbłaźniła. Zeszli na psy. Oszukani Kluczewską, ona im tego nie daruje.

wyrwa
wyrwa

Ujawnić sprzedawczyków/kuglarzy. Co z tym Zaborowskim się działo przy odwływaniu, że nie był obecny na sali.

Rodzice
Rodzice

Może w końcu Pani Bień będzie miała czas na uczenie naszych dzieci, bo przez obowiązki związane z Przewodniczącą Rady często sprawiały że nie było jej w szkole.

Ernest
Ernest

Źle się dzieje w państwie czeskim. Chłopcy zaczynają się rozgrywać, zamiast dbać o sprawy społeczeństwa. Stara gwardia zamiast odsunąć się w cień i żałować za dotychczasowe błędy, chce dalej rządzić. Czy już wszystkim się w głowach poprzewracało?

stinek
stinek

To jest właśnie „samorząd”! Za pieniądze podatników sobie zabawy radni urządzają.

ja się pytam
ja się pytam

Kto przehandlował przewodniczącą i zastępców. Kto się dał kupić. Kto głosował z tej późniejszej dziesiątki za jej odwołaniem. Jaki cel miała nieobecność radnego Zborowskiego podczas odwołania przewodniczącej a dlaczego się pojawił przy głosowaniu za powołaniem. Coś mi tu śmierdzi, ktoś się z kimś dogadał a potem nie wyszło. Wszystko się dowiemy w niedługim czasie.

Młody
Młody

„padł wniosek o siedmiodniową przerwę w obradach, którą radni poparli jednogłośnie.”

Tak się przez te kilka godzin trudzili i tak się zmęczyli że 7 dni teraz odpoczywać muszą …