1

4 października br. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu wyruszyli na rajd „Idziemy po bezpieczeństwo”. Rajd ten ma już swoją kilkunastoletnią tradycję. Wpisany został jako jedno z cyklicznych działań profilaktycznych w zintegrowaną politykę bezpieczeństwa, której szkoła jest liderem.

Jak co roku, rajd organizowany jest we współpracy z olkuską Policją. Tym razem klasy trzecie i czwarte Szkoły Podstawowej nr 10 w Olkuszu, posłuchały na temat bezpieczeństwa w sieci. Młodzi goście dowiedzieli się od policjantów o cyberprzemocy oraz niebezpieczeństwach czyhających na nich w sieci. Mundurowi wskazali, jak ich unikać, szczególną uwagę poświęcili znajomościom zawieranym przez internet. Dla olkuskich funkcjonariuszy była to doskonała okazja, aby promować zawód policjanta. Młodzież miała możliwość dowiedzieć się, jak wygląda służba w Policji.

3

W czasie każdej pogadanki policjanci przypominają także o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności osób pieszych. Mundurowi poświęcili dużo uwagi odblaskom, uświadamiając dzieciom jak ważne jest ich posiadanie na plecaku czy odzieży. Uczniowie chętnie odpowiadali na zadawane przez dzielnicowego pytania, wykazując się ogromną znajomością przepisów w ruchu drogowym. Pod koniec nasi goście spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji w Olkuszu i jego Zastępcą. Rajd dzieciaki zakończyły pamiątkowym zdjęciem.

KPP Olkusz

2

4

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze