certyfikat1

To pierwsza szkoła w naszym powiecie, która otrzymało to wyjątkowe wyróżnienie. Dzisiaj (30 maja 2014 roku) Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu wręczył certyfikat na ręce Pani Dyrektor tej placówki, Barbary Piekarz.

 

Przypomnijmy, że Szkoła Podstawowa nr 10 w Olkuszu jest jedną z pierwszych szkół w Polsce, gdzie wspólnie z Policją lokalną i holenderską realizowany był pilotażowo „Program przeciwdziałania i ograniczenia zjawiska przemocy w grupach rówieśniczych”. Był wówczas rok 2001. Później szkoła uczestniczyła w projekcie zintegrowanej polityki bezpieczeństwa, którego idea tak naprawdę narodziła się właśnie z tego programu. Kompleksowy system, oparty na wzajemnej współpracy szkoły, samorządu lokalnego, policji i innych partnerów sprawdził się w tej szkole niezwykle. To właśnie w tej szkole policjanci uczestniczyli w różnych nowatorskich przedsięwzięciach profilaktycznych. Przez kilkanaście lat szkoła otrzymywała tytuł szkoły promującej bezpieczeństwo (tzw. Certyfikat Bezpieczeństwa”). Teraz przyszedł czas na wyjątkowe wyróżnienie, bowiem tytuł „Lidera Projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” jest przyznawany bezterminowo.

W uroczystości wręczenia certyfikatu udział wzięli również: szkolny koordynator projektu Pani Iwona Szymczyk, Alicja Tabak – przedstawicielka samorządu uczniowskiego, nadkom. Agnieszka Fryben i mł. asp. Katarzyna Matras Z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.

Gratulujemy dyrekcji, gronu nauczycielskiemu i uczniom tak prestiżowego certyfikatu. 

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze