zajecia wiklina

 

Uczniowie klasy II i III odwiedzili Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego, mieszczącym się w XIX wiecznym Dworku Machnickich.

Oglądali meble wykonane z wikliny, trzciny, drewna i sznurka; patery, makaty, wiklinowe portrety i pejzaże, postacie z podań ludowych oraz ołtarze historii – kompozycje poświęcone Powstaniu Warszawskiemu, bitwie pod Grunwaldem, oraz odsieczy wiedeńskiej. Duże zainteresowanie wzbudziły u nich strojeńce wykonane ze sznurka. Z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych informacji przekazanych przez przewodnika po muzeum.

 

Po zwiedzeniu wystawy, dzieci udały się na zajęcia praktyczne wyplatania z papierowej wikliny.  W miłej atmosferze  uczestnicy mieli okazję samodzielnie spróbować wyplatania. Wykonywali podstawki, które samodzielnie dekorowali według własnego pomysłu. Zajęcia bardzo się podobały. Uczniowie odwiedzili  miejsce  twórczego i kreatywnego rozwoju. Mieli  okazję   rozwinąć  swoją wrażliwości i estetykę. Przekonali  się, że sztuka może być sposobem wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz stać się elementem codziennego życia.

SP 10 w Olkuszu

zajecia wiklina2

zajecia wiklina3

zajecia wiklina4

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze