zdrowie_weekend1

„Weekend ze zdrowiem” pod takim hasłem w niedzielę na terenie kąpieliska na Czarnej Górze odbyła się impreza promująca zdrowy styl życia. Każdy, kto w tym dniu odwiedził Miasteczko Zdrowia, mógł bezpłatnie skorzystać z wielu badań i porad lekarskich, a także wziąć udział w grach oraz zabawach sportowych. Akcja prozdrowotna cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

– Celem „Weekendu ze zdrowiem” jest dotarcie do jak największej grupy mieszkańców powiatu olkuskiego. Chcemy zaszczepić nawyk zdrowego stylu życia a także profilaktyki, która jest niezmiernie ważna. Zdrowie w ponad 50% zależy od nas samych, od tego jak żyjemy i jak się odżywiamy. Jest to już kolejna akcja, którą organizujemy wraz ze Starostwem Powiatowym. W tym roku, oprócz licznych propozycji medycznych, dołączyliśmy kilka ofert sportowych. Cieszy, że wszyscy popierają nasze działania i chętnie w nich uczestniczą. Włodarze lokalnych gmin aktywnie brali udział w ćwiczeniach nordic walking a także w rajdzie rowerowym. Bardzo dobrze współpracuje nam się z dyrekcją i pracownikami Nowego Szpitala w Olkuszu oraz w szpitala w Jaroszowcu. Cieszy korzystanie z naszej oferty – mówi Agata Knapik, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu.

W przygotowanym przez organizatorów Miasteczku Zdrowia, przybyli mogli skorzystać między innymi z badania EKG, mammografii, badanzdrowie_weekend2ia spirometrycznego a także licznych porad lekarskich takich jak: porady ortopedyczne, okulistyczne, diabetologiczne czy szczepienia ochronne. Ciekawą propozycją była możliwość skorzystania z porad rehabilitantów, którzy udzielali indywidualnych rad i uczyli jak ćwiczyć, aby łagodzić bóle kręgosłupa. Ponadto ratownicy medyczni z olkuskiego szpitala zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dodatkową atrakcję stanowiły zajęcia sportowe. Nie lada zainteresowanie wzbudził mecz piłki siatkowej o Puchar Starosty Olkuskiego. W rozgrywkach wzięło udział siedem drużyn, w których skład wchodzili pracownicy instytucji i zakładów pracy (TRI POLAND, ZGH „Bolesław”, Nowy Szpital Olkusz, Starostwo Powiatowe, Policja, Straż Pożarna oraz studenci). Walka była bardzo wyrównana, ostatecznie jednak pierwsze miejsce przyznano firmie TRI POLAND z Wolbromia, drugie miejsce zajęli Strażacy z Olkusza, na trzecim miejscu znaleźli się pracownicy zakładów ZGH „Bolesław”. Wszystkim zwycięzcom wręczono w pełni zasłużone Puchary Starosty Olkuskiego.

W dzisiejszym zabieganym, pełnym pośpiechu świecie wielu z nas zapomina o profilaktyce i podstawowych badaniach. Z utęsknieniem czekamy na wolny weekend. Jest to idealny czas, aby zająć się własnymi sprawami a przede wszystkim zrobić coś dla zdrowia. Warto więc korzystać z nadarzających się propozycji, aby poprawić stan własnego zdrowi

Organizatorami akcji „Weekend ze zdrowiem” było Starostwo Powiatowe, Inspekcja Sanitarna oraz Nowy Szpital i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:24919}{joomplu:24904}{joomplu:24862}{joomplu:24914}

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
Kibic Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kibic
Kibic

.
POGODA DLA BOGACZY!