Olkusz

Tradycyjnie o tej porze roku wracamy do tematu braku kwiatów na przydrożnych słupach. Tradycyjnie – bo od trzech lat późną wiosną olkuszanie pytają, dlaczego zrezygnowano z ukwiecenia kilku powiatowych ulic w Olkuszu.

Kilka lat temu kwiaty umieszczano na słupach przy al. 1000-lecia, ul. Biema i ul. Króla Kazimierza Wielkiego. Są na nich zamontowane stelaże. W 2020 roku kwiaty się nie pojawiły. Wówczas władze powiatu tłumaczyły to sytuacją finansową samorządu i dodatkowymi wydatkami z budżetu powiatu związanymi z pandemią. W ubiegłym roku starosta wyjaśniał, że zakup kwiatów był planowany, ale z uwagi na realizowane i planowane drogowe inwestycje zadanie nie zostało wprowadzone do budżetu. A co mówi dzisiaj? 

– Niewątpliwie kwiaty dodają uroku otoczeniu, w którym się znajdują. Kwota ponad 70 tys. złotych, jaka w poprzednich latach była przeznaczana na ten cel, to jednak spory wydatek. Dlatego z uwagi na to, że realizujemy bardzo duże inwestycje, śladem lat poprzednich ograniczymy się jedynie do ustawowych obowiązków w zakresie utrzymania zieleni przydrożnej, tj. koszenie traw, sadzenie nowych drzew oraz pielęgnacja i wycinka tych już rosnących w pasach drogowych – mówi starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

Waszym zdaniem kwiaty powinny wrócić czy to zbędny wydatek?

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze