Artykuł sponsorowany

Sprawdź jak zaplanować je zgodnie z najnowszymi wytycznymi. Wesele w dobie pandemii – jak je przygotować.

Zacznij od odpowiedniej aranżacji sali. Jeśli jeszcze nie masz wybranego lokalu czy restauracji, to nawet lepiej. Wybierając salę w czasach koronawirusa, warto zwrócić uwagę na kilka innych rzeczy niż zazwyczaj. Sprawdź na przykład ile ma okien. To ważne, bo nowe zalecenia sugerują częste wietrzenie sali podczas imprezy. Gdy planujesz wesele latem, dopytaj, jaka panuje w niej temperatura, bo obecnie nie powinno się używać podczas wesel klimatyzacji. A najlepiej poszukaj sali z wyjściem na ogród. Listę lokali w swojej okolicy znajdziesz na: http://www.lokale-wesele.pl/Kraków,miasto,sale_lokale_weselne.html.

Weź pod uwagę też rozkład sali. Obecnie przy stoliku mogą siedzieć tylko osoby z jednej rodziny lub mieszkające razem, a stoliki muszą być oddalone od siebie o co najmniej dwa metry. Oznacza to tak naprawdę, że potrzebna jest większa powierzchnia, na której zmieści się więcej mniejszych stolików. Tak naprawdę idealna będzie więc przestronna sala, która umożliwia trzymanie zalecanego dystansu społecznego między gośćmi.

Dekoracja sali a bezpieczeństwo

Multum kwiatów zwisających nad stołami, girlandy, balony. Czy w dobie koronawirusa takie ozdoby są bezpieczne? Prawda jest taka, że o ile są umieszczone tak, że nie są ciągle dotykane, to jak najbardziej. Jednak ozdoby położone na stołach czy przy wejściach, które nawet niechcący się dotyka, mogą być ryzykowne. Dlatego zastanów się, jak udekorować salę, aby nadal wyglądała wyjątkowo i niepowtarzalnie, ale gwarantowała też najwyższe bezpieczeństwo Twoim gościom. Wybieraj raczej podwieszane ozdoby niż te, które są na wyciągnięcie ręki. Pomysły na to, jak zaplanować wesele marzeń znajdziesz w artykule
„3 wyjątkowe pomysły na Twoje wesele”.

Zasady dotyczące bezpieczeństwa:

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy organizacji wesela:

  • Na salach oraz w toaletach według najnowszych wytycznych powinny znaleźć się płyny dezynfekcyjne oraz umieszczone gdzieś na widoku instrukcje, jak ich używać.
  • Jeden kelner może obsługiwać tylko jeden stolik i powinien mieć maseczkę oraz rękawiczki.
  • Na weselu nie powinno być fotobudek ani samoobsługowych stolików z kawą, drinkami, wiejskiego stołu czy z deserami. Teraz musi obsługiwać je kelner lub w przypadku baru, barman.
  • W weselu nie mogą uczestniczyć osoby przebywające na kwarantannie lub chore na Covid-19. Poinformuj gości, że jeśli nie czują się najlepiej, to niech to Tobie zgłoszą.
  • Jako organizatorzy musicie posiadać spisane aktualne dane kontaktowe wszystkich zaproszonych, aby w razie czego, przekazać je do sanepidu.
  • Na weselu między gośćmi, którzy nie mieszkają razem, obowiązuje dystans społeczny z zachowaniem dwóch metrów odległości.
  • Co godzinę podłogi, klamki, włączniki oraz wszelkie uchwyty powinny być dezynfekowane przez obsługę, dlatego należy tego przypilnować.
  • Podczas wesela nie powinno być włączonej klimatyzacji, dlatego tuż przed nim warto omówić z obiektem, w jaki sposób zapewnić najlepszą wentylację na wieczór.
  • Przed wejściem na salę należy omówić z gośćmi, jakie zasady związane z bezpieczeństwem obowiązują teraz na weselu.