Rekord frekwencji pobity – na starcie VIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bukownie stawiło się 535 uczestników. Zawodnicy startowali w 248 drużynach dwu-, trzy- i czteroosobowych. 14-kilometrowa trasa była zabezpieczona przez odpowiednie służby. Imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bukownie i UKS „Kusy”.
Tradycyjnie rowerzyści wyruszyli spod Domu Turysty „Tramp”. Tym razem zawodnicy przyjechali m.in. z: Olkusza, Jaworzna, Klucz, Krakowa, Katowic, Sosnowca, Wolbromia i Gorzowa. Trasa przejazdu wiodła ulicami miasta.

Na mecie na rajdowców czekał nie tylko poczęstunek, ale i atrakcyjne nagrody. Jaś Głowacki wylosował przede wszystkim pięć rowerów górskich. Otrzymali je trzej mieszkańcy Bukowna: Jan Kuchno, Bartek Czechowski i Ola Duda oraz Krzysztof Filo z Olkusza i Kinga Grela z Podlipia.
– Cieszymy się, że każdego roku coraz więcej osób decyduje się uczestniczyć w rowerowej imprezie. To przede wszystkim świetna okazja do wspólnej zabawy, oczywiście przy dawce sportowej rywalizacji. Poza tym każdy ma szanse na cenne nagrody. Dzięki zaangażowaniu członka zarządu województwa małopolskiego Marka Sowy, zarząd ten objął patronatem Rajd w Bukownie i ufundował dla uczestników nagrody i okolicznościowe koszulki. Podziękowania należą się fundatorom nagród, policji, Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukowna Boru oraz wolontariuszom, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu imprezy – mówi kierownik rajdu Grażyna Kowina – Świderek.
Przy okazji sportowej imprezy można też było dowiedzieć się wiele o unijnych dotacjach podczas konsultacji na temat pozyskiwania środków finansowych z europejskich funduszy.

Fundatorami nagród dla rowerzystów byli również:
Burmistrz Miasta Bukowno i Rada Miejska w Bukownie, Rowery Serwis -Robert Głowacki, Schneider Electric Industries Polska – zakład w Bukownie, ZGH „Bolesław”, Zakłady Usługowe EZT SA, Zakład Przetwórstwa Mięsa JAF Pilica, Bolesław Recycling, Boloil SA, Boltherm Sp. z o.o., Związki Zawodowe „Górników” i „Solidarność 80”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze