remiza Imbramowice

Trwają intensywne prace modernizacyjne w remizie OSP w Imbramowicach (gm. Trzyciąż). Remont wnętrza budynku jest realizowany dzięki dofinansowaniu z konkursu „Małopolskie Remizy 2016”. Natomiast zewnętrzne docieplenie obiektu możliwe jest dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Poprawa warunków lokalowych w siedzibie OSP w Imbramowicach była oczekiwana przez aktywnych strażaków z tej miejscowości od lat. Pozyskana w tym roku dotacja na prace remontowe pomieszczeń w strażnicy z konkursu ogłaszanego corocznie przez Marszałka Województwa Małopolskiego wyniesie 37 tys. zł, co stanowi połowę kosztów kwalifikowanych inwestycji. Pozostała kwota będzie uzupełniona z budżetu gminy. W ramach zaplanowanej modernizacji zostaną wymienione bramy garażowe, podłoga na sali na parterze budynku oraz w sali zebrań na piętrze budynku. Zakończono już wymianę stolarki okiennej. Trwają prace przy przebudowie pomieszczeń socjalnych na parterze i roboty modernizujące instalacje wodno-kanalizacyjną, gazową i centralnego ogrzewania.

Dzięki dodatkowym środkom w wysokości 34 757 zł pozyskanym w ostatnim czasie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie budynek zostanie także docieplony z zewnątrz. Całkowity koszt termomodernizacji remizy w Imbramowicach wyniesie blisko 75 tys. zł. Zgodnie z harmonogramem robót wszystkie prace maja być wykonane przez wyłonionego w drodze przetargu wykonawcę – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Elmed” z Miechowa do końca września bieżącego roku.

Remiza w Imbramowicach to ważne miejsce nie tylko dla strażaków, ale także całej społeczności lokalnej. W budynku odbywają się spotkania mieszkańców, pomieszczenia można także wynająć na okolicznościowe imprezy. Mieści się tu też oddział banku.

remiza2

remiza3

remiza4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Brawo
Brawo
7 lat temu

No proszę i znowu włodarze Gminy Trzyciąż wspierają straże OSP. Z tego co widziałem to remiza OSP Zadroże również jest modernizowana. No cóż inne gminy z Powiatu mogą się tylko uczyć od małej Gminy jaką jest Trzyciąż jak się pomaga ochotnikom i pozyskuje fundusze. Pozdrawiam.