Powiat

Do 27 września możecie głosować na „Turystyczne Skarby Małopolski”! W czwartej edycji konkursu na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego do wyboru jest 128 kandydatur w sześciu kategoriach. Z naszego powiatu zostały zgłoszone atrakcje z Bukowna i Olkusza.

W kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” widnieje Olkusz – Srebrne Miasto oraz Bukowno – Słoneczna Miejscowość. „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” – to kolejna kategoria, w której z naszego powiatu zgłoszono: Letni Festiwal Organowy „Organy Srebrnego Miasta” w Olkuszu oraz Rodzinne Rajdy po Olkuskich Szlakach Rowerowych.

Wśród „Najciekawszych szlaków turystycznych” znajdziecie Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich i olkuskie szlaki rowerowe. „Unikatowa atrakcja turystyczna” – tutaj jednym z kandydatów jest Podziemny Olkusz, a także zamek Rabsztyn oraz Kąpielisko MOSiR w Bukownie.

Karczma – Zajazd „Podzamcze” u podnóża zamku Rabsztyn oraz Cafe Club Wine and Cigars Guantanamera w Olkuszu – to kandydaci z naszego powiatu w kategorii „W gościnie – oferta kulinarna”.

– Konkurs Turystyczne Skarby Małopolski jest inicjatywą wspierającą wartościowe projekty, służące rozwojowi ofert i produktów turystycznych, popularyzujące niezwykłe miejsca położone poza głównymi szlakami, promujące dobre praktyki i inspirujące osoby, chcące rozpocząć swoją działalność w branży turystycznej. Przede wszystkim jednak katalog laureatów i wyróżnionych we wszystkich dotychczasowych edycjach stanowi fantastyczny przewodnik po niezwykłych, unikatowych miejscach w Małopolsce, tworzony przez turystów dla turystów. To właśnie oni bezpośrednio w internetowym głosowaniu mogą wyróżnić swoich ulubionych kandydatów i tym samym dać im niepowtarzalną szansę na promocję. Gorąco zachęcam wszystkich do głosowania – informuje Iwona Gibas z zarządu województwa.

Jak zagłosować? Wystarczy wejść na stronę konkurs.visitmalopolska.pl, gdzie znajduje się formularz on-line. – W plebiscycie głosować można tylko raz w każdej kategorii konkursowej. Bardzo ważne jest jednak zatwierdzenie swojego wyboru poprzez kliknięcie w link aktywacyjny, który zostanie wysłany na podany w przesłanym formularzu adres e-mail. Brak potwierdzenia będzie skutkował unieważnieniem głosu. Taka formuła zapewni równe szanse dla wszystkich kandydatów. 27 września jest ostatnim dniem głosowania. Głosy oddane w późniejszym terminie, zgodnie z regulaminem, nie będą brane pod uwagę. Nie warto więc zwlekać z wyborem – czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Listę zwycięzców poznamy do 28 października. Poza statuetkami i dyplomami dla laureatów poszczególnych kategorii oraz udziale w promocyjnej kampanii, przewidziano 100 000,00 złotych dla zwycięzcy w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” na działania wzmacniające atrakcyjność turystyczną.

FOT. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze