Olkusz

Z końcem tego roku siedziba Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zyska nowe oblicze. Na modernizację budynku Powiat Olkuski otrzymał wsparcie z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

– Po raz drugi z rzędu i drugi raz w historii powiat olkuski otrzymał bardzo oczekiwane środki z rezerwy budżetu państwa. Rok temu cieszyliśmy się z przyznania środków w wysokości blisko miliona zł na Dom Dziecka w Olkuszu, dziś świętujemy pozyskanie blisko 650 tys. zł na gruntowny remont budynku Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie przy ul. Piłsudskiego w Olkuszu. To dla mnie szczególnie ważne, bowiem pomoc społeczna od początku kadencji jest mi szczególnie bliska – mówi starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

Budynek zyska nowy, ocieplony dach. Zakres robót obejmuje również modernizację klatki schodowej, sanitariatów, wiatrołapów z instalacjami (grzewczą, elektryczną i przeciwpożarową). Zostanie wymieniona brama wjazdowa oraz bramy garażowe. Generalny remont przejdzie kotłownia. Naprawa balkonu, montaż pętli indukcyjnych i urządzeń nawigacyjnych, oznaczenia dla osób niepełnosprawnych – to kolejne prace ujęte w projekcie „Dostosowanie budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatowego Zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności w Olkuszu do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz podniesienie standardu usług dla mieszkańców korzystających z usług instytucji znajdujących się w tym budynku”.

– Remont siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu był od lat oczekiwany zarówno przez załogę jak i użytkowników budynku. Dziś staje się on faktem. Dzięki tej inwestycji placówka zostanie w pełni dostosowana dla klientów systemu pomocy społecznej, pieczy zastępczej, rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych i przeciwdziałania przemocy – informuje wicestarosta Paulina Polak.

Wszystkie zaplanowane prace kosztować będą 1 064 662,00 złotych. 638 641,00 złotych z tej kwoty pochodzi z rezerwy ogólnej budżetu państwa, a pozostała kwota z budżetu powiatu.

– Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, dzięki którym udało się pozyskać tak znaczącą fundusze, bez których inwestycja ta nie byłaby możliwa do zrealizowania. Serdecznie dziękuję za pomoc panu ministrowi Jackowi Osuchowi na szczeblu rządowym, panu wojewodzie Łukaszowi Kmicie za wsparcie merytoryczne, służbom wojewody za pomoc organizacyjną. Szczególnie dziękuję Zarządowi Powiatu w Olkuszu, na czele ze starostą olkuskim Bogumiłem Sobczykiem, bez którego zaangażowania nie udałoby się zrealizować tego przedsięwzięcia – mówi Anna Curyło-Rzepka dyrektor PCPR-u w Olkuszu.

Gdy w PCPR-ze zakończą się wszystkie zaplanowane prace, efekty modernizacji przedstawimy na naszych łamach.

fot. Starostwo Powiatowe w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze