Pięć drużyn wystartowało w siatkarskim turnieju zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Zawodnicy grali w salach gimnastycznych olkuskiej Szkoły Podstawowej nr 2. Przez kilka godzin zacięte boje na parkietach toczyli panowie ponad 35-letni, którzy pokazali, że poza sportową rywalizacją liczy się także dobra zabawa.
Drużyny rozgrywały swoje spotkania systemem pucharowym, na zasadzie „każdy z każdym”. Wszystkie mecze sędziowali Adrian Panasiuk i Mirosław Gołuchowski.

W końcowej klasyfikacji najlepszym zespołem okazał się „Ama Serwis”, w którym pod wodzą kapitana Mariusza Żurka zagrali: Adam Zalewski, Marek Sobór, Tomasz Tomsia, Mariusz Jarosz, Andrzej Pietrasiewicz i Jacek Kita. Druga lokata przypadła: Mieczysławowi Warwasowi, Włodzimierzowi Kurkowi, Adamowi Szlęzakowi, Tadeuszowi Spyrze, Leszkowi Szotkowi i Robertowi Pajorowi z drużyny BB Team. Trzeci na podium był zespół System, czyli: Marian Stachurski, Jacek Domagała, Andrzej Chrost, Piotr Słowek, Adam Kiełtyka i Jarosław Konieczny. Kapitanowie tych drużyn odebrali pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe.
Czwarte miejsce zajęli: Adam Borecki, Adam Zając, Adam Stach, Rafał Natkaniec, Adam Skipiała, Roman Kraul, Sławomir Hawerka i Roman Hawerka z „Mechanicznej Pomarańczy”. „Dinozaury” w składzie: Tadeusz Czaja, Andrzej Giczel, Wacław Hejn, Adam Banyś, Andrzej Żurek, Jan Sanetra i Dariusz Kasprowicz uplasowali się na piątej pozycji. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród był MOSiR Olkusz.
Uczestnicy zawodów zadeklarowali, że będą się częściej spotykać na siatkarskich turniejach. – Część zawodników grała wcześniej w Meczu Pokoleń z okazji jubileuszu „Mechanika”. Fajnie, że mogliśmy się spotkać także tutaj i na pewno będziemy grali częściej w tego typu rozgrywkach – mówił Adam Borecki z „Mechanicznej Pomarańczy”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze