3

Wakacje powoli dobiegają końca, a w Bolesławiu remonty idą pełną parą. Do największych inwestycji należą modernizacje dwóch boisk oraz budowa kanalizacji.

Uczniowie cieszą się szczególnie z dwóch sportowych inwestycji. Chodzi o szkolne boiska. Jedno z nich oddano do użytku już w czerwcu. Jest to obiekt przy Szkole Podstawowej w Bolesławiu. Teraz uczniowie mają do dyspozycji wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową (dwuwarstwową) o wymiarach 24,00 x 42,00 m. Mogą grać tam w piłkę ręczną, siatkówkę, badmintona, koszykówkę. Inwestycja obejmuje również bieżnię do skoków w dal. Z nowego boiska mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale też wszyscy mieszkańcy oczywiście poza godzinami lekcyjnymi.

1

Przedsięwzięcie kosztowało 397 507,96 złotych, z czego dofinansowanie wyniosło 156 900,10 złotych. Dotacja na projekt „Modernizacja obiektów infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej w centrum Bolesławia” pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.
W ramach projektu przy najbardziej uczęszczanej części Bolesławia postawiono 12 ławeczek, 13 koszy na śmieci oraz stojak na rowery. Koszt zakupu i montażu elementów małej architektury to
32 334,33 złotych (w tym dofinansowanie w wysokości 10 014,90 złotych). Już za środki z budżetu gminy przy szkole w Bolesławiu zbudowano parking.

2

Drugie boisko zostanie oddane do użytku na początku września. Znajduje się ono przy Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Krzykawie. Wielofunkcyjne boisko, skocznia do skoku w dal oraz bieżnia zostały w całości gruntownie przebudowane. W planach jest wykonanie ogrodzenia obiektu.

Z kolei w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Podlipiu trwa remont sal lekcyjnych i korytarza. Część prac tradycyjnie już wykonują skazani z Zakładu Karnego w Trzebini. – To bardzo dobre rozwiązanie, z którego korzystamy od kiedy zostałem wójtem. Gmina ponosi tylko koszty przewozu i wyżywienia, a sporo oszczędza, kupując w wielu przypadkach tylko materiały – mówi wójt gminy Bolesław Krzysztof Dudziński.

4

Od pewnego czasu trwa też budowa kanalizacji sanitarnej w Krzykawie i Krzykawce, składająca się z dwóch inwestycji. Jedna z nich rozpoczęła się w 2016 roku, a jej całkowity koszt wynosi 3 mln 905 tys. złotych. Na ten cel gmina zaciągnęła pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie w kwocie 1 mln 534 tys. złotych. Drugie przedsięwzięcie realizowane w tym roku kosztuje 1 mln 803 tys. złotych (pożyczka z WFOŚiGW 744 tys. złotych). Gdy po wykonaniu obydwu inwestycji zostanie osiągnięty efekt ekologiczny (czyli do sieci zostanie podłączonych 199 gospodarstw), wówczas pożyczka zostanie w 40 proc. umorzona.

5

Wśród letnich remontów znajduje się również wymiana instalacji elektrycznej w budynku OSP Bolesław. Zadanie to jest dofinansowane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolskie remizy” (41 tys. 560 złotych). Całkowity koszt inwestycji to 176 tys. złotych.

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze