festyn osiedle mlodych 2019

W ostatnią sobotę sierpnia mieszkańcy osiedla Młodych mieli okazję bawić się na corocznym, Rodzinnym Pikniku w Dolince, organizowanym przez Zarząd Osiedla Młodych i stowarzyszenie SIMO. Słoneczna pogoda, rodzinna atmosfera i moc atrakcji przyciągnęły setki mieszkańców, którzy przez długie godziny wspólnie świętowali zakończenie wakacji.

Już po raz czwarty mieszkańcy osiedla Młodych mogli uczestniczyć w otwartym Pikniku Rodzinnym. Festyn tradycyjnie zorganizowany został na terenie osiedlowej Dolinki. Słoneczna pogoda sprawiła, że mieszkańcy gminy licznie wzięli udział w wydarzeniu. Organizatorzy zadbali, aby zarówno dzieci, jak i dorośli, nie mogli w tym dniu narzekać na nudę. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zarówno miłośnicy sportu, jak i aktywności artystycznych.

W trakcie imprezy na terenie Dolinki pojawił się także burmistrz Roman Piaśnik wraz z małżonką, który złożył życzenia mieszkańcom i rozdał cukierki zgromadzonym dzieciom.

festyn 2019

Na uczestników pikniku w sobotnie popołudnie czekało wielkie grillowanie z kiełbaskami, loterie i konkursy oraz słodki poczęstunek. Nie zabrakło także zawodów sportowych dla dzieci. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu przygotowali szereg konkurencji, podczas których rodzice hucznie dopingowali swoje pociechy. Na wszystkich zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody opakowane w ekologiczne torby z logiem Dolinki.

– Wspólna zabawa jest najlepszą formą integracji lokalnej społeczności. Dlatego cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się zachęcić rodziców i ich pociechy do przybycia na nasz piknik. Dzięki zaangażowaniu: mieszkańców, sponsorów, wolontariuszy oraz Zarządu Osiedla, imprezy na osiedlu Młodych z roku na rok mają coraz bogatszy harmonogram i oprawę – komentuje Olga Kamionka, prezes stowarzyszenia SIMO.

W trakcie imprezy można było skorzystać z szerokiej oferty animacji dla dzieci. Na najmłodszych uczestników zabawy czekało: malowanie twarzy, kręcenie balonów, puszczanie baniek mydlanych oraz zabawa z chustą. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się wesołe miasteczko, gdzie każde dziecko za darmo mogło szaleć w dmuchanym zamku.

festyn 2019 1

Ciekawą atrakcją było również stanowisko służb mundurowych. Na terenie dolinki pojawił się bowiem wóz bojowy Straży Pożarnej oraz policyjny radiowóz. Można było zasiąść za kierownicą każdego z nich, załączyć sygnały i wypróbować sprzęt ratowniczy, co sprawiło niebywałą frajdę najmłodszym.

Podczas pikniku prowadzona była również akcja „Bądź widoczny, daj się zauważyć!”. Ideą wydarzenia oprócz edukacji na temat potrzeby noszenia przy sobie elementów odblaskowych jest zbieranie nakrętek, które często wymieniane są na sprzęt medyczny lub zabiegi rehabilitacyjne dla chorych dzieci. – To bardzo ważne, aby łączyć przyjemne z pożytecznym. Dlatego cieszę się, że udało nam się połączyć osiedlowy piknik z naszą akcją o charakterze dobroczynnym i edukacyjnym – mówi Grzegorz Pałka, członek Zarządu osiedla i jeden z twórców akcji „Bądź widoczny, daj się zauważyć!”.

{joomplu:89329}{joomplu:89307}{joomplu:89280}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze