Olkusz

W dniu 18 września 2022 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w trzecim dniu Juromanii przeprowadził rajd rowerowy i marsz nordic walking. Pomimo nie najlepszej pogody uczestnicy nie zawiedli i w niedzielę przybyło prawie 100 osób (on-line zgłosiły się łącznie 142 osoby).

Jako pierwszy godz. 11.00 wystartował nordic. Uczestnicy spotkali się na parkingu leśnym rezerwatu Pazurek, przy drodze nr 783. 22 osoby prowadzone przez panią Izę Cembrzyńską, przemaszerowały po rezerwacie, trzymając się wytyczonej ścieżki dydaktycznej. Trasa wiodła przez niezwykłe skalne miasto utworzone przez Zubowe Skały, o różnorodnych kształtach i wysokości do 18 m, zbudowane z twardych wapieni skalistych. Po drodze można było podziwiać dostojne buki, jawory i bór sosnowy.

76 uczestników rajdu rowerowego wyruszyło na trasę o godz. 11.30, tuż po oficjalnym otwarciu Juromanii. Jak przystało na festyn historyczny „Sarmaci i Kozacy” rowerzyści wystartowali na wystrzał z broni czarnoprochowej. Trasa rajdu rozpoczynała się u stóp rabsztyńskiego zamczyska i biegła czerwonym Jurajskim Szlakiem Rowerowym Orlich Gniazd w kierunku Czarnego Lasu i Jaroszowca. Dalej prowadziła odcinkiem nieoznakowanej ścieżki leśnej w kierunku Czarnego Lasu. Po przekroczeniu drogi publicznej w Czarnym Lesie rowerzyści ponownie pojechali szlakiem rowerowym Orlich Gniazd i drogą publiczną, kierując się do mety na wzgórzu zamkowym w Rabsztynie.

Uczestnicy rajdu i marszu odebrali okolicznościowe koszulki z logo Juromanii, a na mecie w kawiarni na zamku czekał na nich gorący poczęstunek.

MOSiR Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze