Olkusz

Cztery miesiące minęły od czasu ostatniego meczu Srebrnych Lwic o punkty w I Lidze Kobiet. Dla kibiców szczypiorniaka i samych zawodniczek to dużo czasu. Ale w końcu WRACAMY DO GRY! Pierwszym rywalem podopiecznych Marcina Księżyka w sezonie 2022/2023 będzie zespół z Jeleniej Góry. Karkonosze to doświadczony przeciwnik, który jak zwykle mierzy bardzo wysoko. Zespół prowadzony przez Dilrabo Samadovą inaugurację ma już za sobą, pokonując na własnym parkiecie beniaminka ze Świebodzic. W sobotę 24 września „Jelonka” przyjedzie na Wiejską.

Latem w składzie olkuszanek doszło do kilku zmian. Kierunek na Koszalin obrała bramkarka Aleksandra Nowicka, ale trudno się temu dziwić, bo zespołom z Superligi się nie odmawia. Kontuzja na kilka miesięcy wyłączyła z występów na boisku rozgrywającą Annę Andrzejczyk, natomiast Kamila Pietruszka z Julią Polakowską postanowiły przynajmniej na jakiś czas zawiesić swoją przygodę z handballem. Do I-ligowej drużyny zostały natomiast włączone zawodniczki z ekipy Juniorek: bramkarka Amelia Poczęsny, rozgrywająca Amelia Basara oraz skrzydłowa Eliza Faryńska i tym sposobem bilans zysków i strat niejako się wyrównał.

SPR Olkusz w tym momencie to zespół złożony wyłącznie z wychowanek! To o czym mówiło się już od jakiegoś czasu, ale trudno było to sobie wyobrazić, teraz staje się faktem. Dziewczyny dojrzały, nabrały ogłady i już wkrótce staną do rywalizacji w dorosłej piłce ręcznej.

– Uważam, że jesteśmy gotowi na to, aby w komplecie stawić czoła czekającym nas wyzwaniom. Nowy sezon to nowe rozdanie, ale i przy tym nowe nadzieje. Jesteśmy w momencie, kiedy o sile drużyny stanowić będą wyłącznie nasze zawodniczki. To ważna chwila dla całej naszej klubowej społeczności, bo to na co przygotowywaliśmy się już od jakiegoś czasu, teraz wdrażamy w życie. Czy czujemy tremę? Raczej nie, choć oczywiście pierwsze spotkania mogą być trochę szarpane, tym bardziej że czekają nas trudne mecze. To najbliższe z Karkonoszami będzie zderzeniem młodzieńczego polotu z ogromnym doświadczeniem, jakim dysponują przeciwniczki – zaznacza trener Księżyk.

Rzeczywiście, rywal z Jeleniej Góry to jedna z najbardziej ogranych na seniorskich parkietach ekip. Szykuje się więc wybitnie ciężka przeprawa, ale na pewno nie jest też tak, że Srebrne Lwice są bez szans w starciu z faworytem do I-ligowego podium.

– Sport widział już niejedną historię, która w teorii nie miała się prawa wydarzyć. Dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby być gotowym na 100% swoich możliwości do czekającego nas starcia. Jeśli tylko zdrowie dopisze, a dyspozycja dnia będzie odpowiednia, to jestem pewien, że Dziewczyny zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przeciwstawić się rywalkom z Dolnego Śląska – dodaje szkoleniowiec SPR-u.

Pojedynek z Karkonoszami w najbliższą sobotę 24 września w hali MOSiR o godz. 19:00. Mecz w roli arbitrów poprowadzą Mirosław Pazur z Grzegorzem Schiwonem. Bilety w cenie 8 zł normalny, 5 zł ulgowy i 15 zł rodzinny dostępne w kasie na godzinę przed pierwszym gwizdkiem. Serdecznie zapraszamy!

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze