mosir_rodzinny_rajd_133x100_17_12

3 maja Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na I Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Uczestnicy spotykają się na parkingu  leśnym w Rabsztynie. Zapisy będą przyjmowane na miejscu od godz. 11.00.

Udział w  rajdzie jest bezpłatny, a mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy posiadają sprawny i przepisowo wyposażony rower. Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą wziąć udział w rajdzie samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców na udział w rajdzie znajduje się poniżej.
Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie. Rajd rowerowy przebiega po drogach leśnych i publicznych. Uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania przepisów kodeksu ruchu drogowego oraz ponoszą odpowiedzialność za złamanie przepisów.

Zachęcamy do udziału w rajdzie całe rodziny, które będą mogły wybrać jedną z dwóch tras:
– małą pętlę (ok. 6 km)  po szlaku „Januszkowej Góry”  (kolor pomarańczowy)  – dojazd z Rabsztyna szlakiem niebieskim,
– dużą pętlę (ok. 18 km) po szlaku „Wschodnim” i „Okrężnym”, która prowadzi z Rabsztyna niebieskim szlakiem do Podlesia, następnie zielonym szlakiem przez Troks, Kosmolów, Kogutek i z powrotem do Rabsztyna szlakiem niebieskim.   
   
Dwie grupy wyruszą razem i rozdzielą się  w Podlesiu. Na trasie rajdu opiekę medyczną zapewnią ratownicy na rowerach z Grupy Ratowników R1 z Bukowna.
Po rajdzie ok. 15.00 w Karczmie Podzamcze nastąpi zakończenie rajdu i poczęstunek. Uczestnicy rajdu będą również mogli zwiedzić z przewodnikiem ruiny Zamku w Rabsztynie. Za bilet wstępu na Zamek dorośli zapłacą 2,00 zł, a dzieci 1,00 zł.                    

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
józek
józek
10 lat temu

czepiasz sie – skoro pomysł dobry to czemu go nie wykorzystać? poza tym to chyba mosir robi a burmistrz tylko w nagłówku

Z urzędu
Z urzędu
10 lat temu

To burmistrz już nie ma własnych pomysłów , musi je podkradac innym , przecież to nie jego pomysł. Wiecej własnej inwencji Panie Rzepka.