tenis_mosir1

Przez całą minioną niedzielę (11.03) w olkuskiej Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR rozgrywano mecze w ramach Halowych Mistrzostw Olkusza w Tenisie Ziemnym. Organizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Olkuskim Towarzystwem Tenisowym.

W rozgrywkach wzięło udział 16 zawodników, w czterech grupach po 4 osoby. Mecze w grupach rozgrywano do jednego wygranego seta. Dwóch najlepszych zawodników z każdej grupy awansuje do finału. Najmłodszy zawodnik, który brał udział w turnieju miał 23 lata, najstarszy 58 lat. Choć formuła turnieju była otwarta, na korcie grali sami panowie. Celem sobotniego turnieju było wyłonienie finałowej ósemki zawodników, którzy podczas fazy pucharowej, czyli finału turnieju zaplanowanego na sobotę 24 marca będą rywalizowali o miejsca od 1 do 8. Pozostała ósemka zawodników będzie walczyła o miejsca od 9 do 16. Ponieważ zacięta walka uniemożliwiła rozegranie wszystkich zaplanowanych spotkań w przewidzianym czasie, eliminacje zostaną dokończone w dniu finału, czyli 24 marca.

Halowy Turniej Tenisa Ziemnego był rozgrywany w olkuskiej hali MOSiR po sześcioletniej przerwie. – Wtedy, przed sześcioma laty stan parkietu, jaki był na hali uniemożliwiał rozgrywanie meczy tenisowych, dlatego przez kolejne trzy lata rozgrywaliśmy turniej w Sławkowie. Cieszę się, że wróciliśmy do tradycji rozgrywania tego turnieju w Olkuszu. Podłoga sportowa, jaka obecnie jest położona w hali idealnie nadaje się do rozgrywania meczy tenisowych – mówi sędzia główny turnieju Rafał Krawczyk.

My też czekaliśmy na powrót tenisa ziemnego do hali. Już na etapie projektowania nowej podłogi sportowej myśleliśmy o miłośnikach tenisa ziemnego. Podczas jej modernizacji zamontowane zostały specjalne tuleje na słupki oraz zakupione profesjonalne wyposażenie kortu tenisowego. Cieszą mnie słowa uznania  ze strony tenisistów, są one dowodem na to, że wykonane prace są dobrze przemyślaną inwestycją – dodaje Dyrektor MOSiR Dariusz Murawski. Rosnąca popularność tenisa ziemnego w Olkuszu spowodowała, że podczas tegorocznych ferii zimowych zorganizowaliśmy po raz pierwszy w hali zajęcia „ABC tenisa ziemnego”, które cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.
W Olkuszu jest prężne środowisko miłośników tenisa ziemnego. Od wielu lat, na kortach OSW „Czarna Góra” rozgrywana jest Olkuska Liga Tenisowa. W ubiegłym roku wzięło w niej udział 24 zawodników, a zwycięzcą cyklu rozgrywek okazał się Tomasz Musiorski.

– Rozgrywki ligowe rozpoczynamy 1 maja i zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Poza meczami ligowymi, w sezonie letnim na kortach „Czarnej Góry” MOSiR będzie organizatorem sześciu cyklicznych turniejów w ramach Amatorskiego Tenisa Polskiego. Na turnieje rozgrywane pod koniec czerwca i w ostatni weekend sierpnia przyjeżdżają tenisiści z całej południowej Polski – mówi Rafał Krawczyk. Turnieje są rozgrywane w kategorii „open”, w której startują młodsi zawodnicy oraz w kategorii powyżej 45 lat.

W Halowym Turnieju Tenisa Ziemnego biorą udział; Bogumił Kowalski, Rafał Krawczyk, Paweł Pomierny, Janusz Czeladzki, Witold Ostręga, Janusz Piasny, Tomasz Musiorski, Dariusz Pieczyrak, Dariusz Krawczyk, Tomasz Wojtasik, Zygmunt Wojtasik, Janusz Pałka, Rafał Sobczuk, Grzegorz Leśniowski, Paweł Czarnota i Arkadiusz Rudawski.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze