policja

W środę, 31 października rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz”. Potrwa do najbliższej niedzieli. Jak co roku, o bezpieczeństwo w ruchu drogowym dbać będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, przy wsparciu funkcjonariuszy z podległych komisariatów.

Na drogach całego powiatu pojawi się większa niż zwykle liczba mundurowych. Będą oni udzielać pomocy podróżnym w bezpiecznym dotarciu na groby bliskich.

– W tym okresie należy spodziewać się dużego natężenia ruchu, zarówno w rejonach nekropolii, jak i na drogach dojazdowych do miast. W Olkuszu zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacja ruchu – przypomina podkomisarz Katarzyna Matras.

Wzorem poprzednich lat od południa 31 października, aż do niedzieli 4 listopada do godziny 24:00 zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na ul. Kruszcowej w kierunku ul. Ołowianej oraz na ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Budowlanych. Zmiany mają na celu upłynnienie ruchu.

O bezpieczeństwo na cmentarzach i na szlakach komunikacyjnych zadbają policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze będą kierowali ruchem tak, by piesi mogli bezpiecznie przejść przez skrzyżowanie drogi krajowej nr 94 z ulicami Kruszcową i Długą, jak również na skrzyżowaniach DK 94 z Rabsztyńską i Kościuszki oraz ulicą Króla Kazimierza Wielkiego.

Mundurowi zwracać będą też szczególną uwagę na tych kierowców, którzy wsiądą do swoich samochodów pod wpływem alkoholu lub innych niedozwolonych środków odurzających.

– Przypominamy także o obowiązującym zakazie poruszania się pojazdów ciężarowych o DMC powyżej 123 ton. Zakaz będzie obowiązywał 31 października w godzinach 18:00 – 22:00 oraz 1 listopada w godzinach 8:00 – 22:00 – dodaje oficer prasowy olkuskiej komendy.

Bezpieczeństwo na drogach to nie wszystko. W tych wyjątkowych dniach warto pamiętać również o swoim dobytku. Zanim wyjedziemy na groby bliskich, warto zadbać o właściwe zabezpieczenie domów i garaży. – Jeśli wybieramy się w podróż i na kilka dni pozostawiamy bez opieki nasze mieszkania, warto zawiadomić o wyjeździe naszego sąsiada, prosząc go o doglądanie mieszkania. Nigdy nie zostawiajmy kluczy pod wycieraczką, w doniczce czy miejscach, do których jest łatwy dostęp. Pilnujmy torebek i wartościowych rzeczy, ponieważ kieszonkowcy wykorzystają każdą nadarzającą się okazję – apeluje podkomisarz Matras.

– Zachowajmy szczególną ostrożność. Kierowcy muszą pamiętać o dostosowaniu prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych, jak i o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Piesi z kolei, powinni poruszać się chodnikiem lub poboczem drogi. Warto wieczorem nawet w terenie zabudowanym zabrać ze sobą latarkę lub element odblaskowy – wysyła kolejne dobre rady funkcjonariuszka KPP.

Jak zwykle 1 listopada w okolicach olkuskiego cmentarza należy spodziewać się dużych korków, dlatego warto w tym dniu skorzystać z komunikacji miejskiej. Wiele kursów została wydłużona do nekropolii. Autobusy będą kursowały z większą niż zwykle częstotliwością. Szczegóły na stronie internetowej ZKG „KM”: www.zkgkm-olkusz.pl/rozklad/.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments