policja

W piątek, 27 października rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz”, która potrwa do czwartku 2 listopada. Jak co roku, na drogach powiatu olkuskiego pojawi się większa niż zwykle liczba policjantów. Będą oni przede wszystkim pomagać podróżnym w bezpiecznym dotarciu na groby swoich bliskich.

W tym szczególnym okresie należy spodziewać się dużego natężenia ruchu, zarówno w rejonach cmentarzy, jak i na drogach dojazdowych do miast. W Olkuszu od wtorku 31 października zostanie wprowadzona czasowa zmiana organizacji ruchu na wjeździe z DK 94 do cmentarza oraz na ulicach osiedla Piaski dolotowych do nekropolii. Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony w ul. Kruszcowej w kierunku ul. Ołowianej oraz w ul. Powstańców Śląskich w kierunku ul. Budowlanych.

O bezpieczeństwo na cmentarzach i na szlakach komunikacyjnych zadbają policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. – Funkcjonariusze będą kierowali ruchem i udzielali pomocy, by piesi mogli bezpiecznie przejść przez skrzyżowanie drogi krajowej nr 94 z ulicą Kruszcową. Ponadto funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na tych, którzy wsiądą za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających – informują przedstawiciele KPP w Olkuszu.

Policjanci apelują, aby w tych dniach, piesi i kierowcy zachowali szczególną ostrożność. – Kierowcy muszą pamiętać o dostawaniu prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych jak i o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Piesi z kolei, powinni poruszać się chodnikiem lub poboczem drogi. Warto wieczorem – nawet w terenie zabudowanym – zabrać ze sobą latarkę lub odblask – doradzają funkcjonariusze.

Jak zawsze w dniu Wszystkich Świętych w kierunku cmentarza pojadą autobusy komunikacji miejskiej. Mając na uwadze korki oraz brak miejsc parkingowych może lepiej przesiąść się z samochodów do komunikacji zbiorowej. Wtedy będziemy mieli pewność, że nie zaparkowaliśmy na bakier z przepisami.

– Aby przygotowania do Wszystkich Świętych były bezpieczne pamiętajmy także o zachowaniu ostrożności i podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W czasie podróży oraz odwiedzania nekropolii zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste a także bezpieczeństwo naszych domów i mieszkań. Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy. Zachowajmy czujność podczas robienia porządków na grobach bliskich. Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę, kradnąc rzeczy, które chwilowo pozostawiamy na pomnikach. Kradną torebki, portfele, dokumenty, biżuterię i wszystko to co stanowi wartość – apelują olkuscy policjanci.

Mundurowi będą również zwracać uwagę na kieszonkowców, których nie brakuje. Tłok jest okazją dla złodziei. Podobnie ma się sprawa z zaparkowanymi samochodami – nie warto pozostawiać w nich cennych rzeczy, bo to z pewnością zachęci złodzieja do działania.

– Pamiętajmy również o swoich pociechach. Wystarczy chwila nieuwagi, aby w tłumie, wśród grobów dziecko się zgubiło – przypominają funkcjonariusze.

Apele apelami. Jak zwykle naszym najlepszym doradcą niech będzie zdrowy rozsądek. Bądźcie ostrożni i wracajcie szczęśliwie!

 

3
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
3 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
PXT...pavv Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PXT
PXT

Czy pan Janda (ten z niebieskim
rowerem) się odnalazł?

...
...

Po zakończeniu akcji „Znicz” zaraz po Dniu Zadusznym policja powróci do starej szarej codzienności, czyli akcji „Zniszcz”.

pavv
pavv

Kolejne skopiowanie informacji otrzymanej „z góry”. Skąd policja weźmie więcej policjantów? Na drukarce 3D se skopiują? Po prostu krawężniki i prewencja zostanie przesunięta pod cmentarze i tyle!