Olkusz

W lipcu ubiegłego roku informowaliśmy, że powiat olkuski otrzymał unijne wsparcie na termomodernizację budynku IV Liceum Ogólnokształcącego w Olkuszu. Umowa na wykonanie inwestycji właśnie została podpisana.

 Zaplanowane prace dotyczą: docieplenia ścian zewnętrznych i stropodachów, wymiany starych okien i drzwi zewnętrznych, kompleksowej wymiany wewnętrznej instalacji c.o., wymiany wewnętrznego oświetlenia na energooszczędne, montażu systemu fotowoltaicznego do produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne. Zostaną także zamontowane urządzenia do rozliczania ciepła (liczniki ciepła i ciepłej wody) oraz urządzenia utrzymujących zadaną temperaturę. 

Na szkolne przedsięwzięcie powiat olkuski otrzymał latem ubiegłego roku dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. – Kiedy wiosną ubiegłego roku rozpoczęliśmy rozmowy z Panią Dyrektor Katarzyną Polak o termomodernizacji placówki nie sądziliśmy, że tak szybko uda nam się sfinalizować sprawę. Jednak dzięki sprawności działania Zarządu Powiatu we współpracy z Dyrekcją szkoły udało nam się pozyskać dofinansowanie na realizację tej inwestycji. Z przychylnością radnych Rady Powiatu w Olkuszu wprowadzaliśmy to zadanie do budżetu powiatu z zabezpieczeniem środków finansowych na jego wykonanie. Dziś oficjalnie rozpoczynamy tę ważną dla społeczności szkoły inwestycję. Wiosną przyszłego roku IV LO w Olkuszu uzyska nowoczesną i energooszczędną odsłonę – mówił na spotkaniu z wykonawcą starosta olkuski Bogumił Sobczyk.

O wykonanie inwestycji ubiegało się dziewięć firm. Wybrano firmę MARMATOR Mateusz Iwański z Bierunia, która zaoferowała 2 886 968,21 złotych brutto. Władze powiatu podpisały umowę z wykonawcą we wtorek, 19 stycznia.

 – Pragnę serdecznie podziękować Panu Staroście Bogumiłowi Sobczykowi i Zarządowi Powiatu w Olkuszu za decyzję o termomodernizacji naszej szkoły, która dzisiaj ujrzała swój finał. Życzliwa atmosfera radnych powiatu wokół projektu przyczyniła się do tego, że nasze marzenia o rewitalizacji szkoły doczekały się spełnienia. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że nasza młodzież będzie mogła uczyć się w komfortowych warunkach, w nowoczesnej i ekologicznej szkole. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja to wejście w nowy etap istnienia szkoły, a 19 stycznia na zawsze zapisze się na kartach historii IV LO. Wszak za 3 dni będziemy obchodzić 100-lecie urodzin patrona szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – mówiła dyrektor IV LO w Olkuszu Katarzyna Polak.

Przedsięwzięcie to – jak uważa Paulina Polak z Zarządu Powiatu w Olkuszu – jest historyczne dla „Czwórki”. – Dzięki kompleksowej modernizacji szkoła nabierze nowoczesnego wyglądu a młodzież będzie mogła uczyć się w przyjaznych i komfortowych warunkach. Z pewnością realizacja tego przedsięwzięcia będzie wizytówką tej części naszego miasta – dodaje Paulina Polak.

 Termin zakończenia inwestycji upływa w końcu marca 2022 roku.

Fot. SP w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o