Rozpoczęły się prace remontowe w budynku przy ul. Żuradzkiej w Olkuszu, gdzie do ubiegłego roku mieściły się przychodnie. Teraz będzie tam druga siedziba Socjalizacyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Olkuszu. Placówka zostanie otwarta z początkiem 2021 roku.

SPOW, działający na zasadach Domu Dziecka, od kilkunastu lat mieści się przy ul. Legionów Polskich. W placówce swoje „miejsce na ziemi” znalazło 30 dzieci. W związku ze znowelizowaniem przepisów Ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Zgodnie z nimi od dnia 1 stycznia 2021 roku instytucje tego typu mogą być tylko 14 – osobowe. Stąd decyzja Zarządu Powiatu o uruchomieniu drugiej placówki tego typu.

– W dniu 11 maja Zarząd Powiatu podpisał umowę na roboty budowlane. Remont placówki będzie polegał na urządzeniu pokoi dla 14 wychowanków, aneksu kuchennego, pokoi do nauki i wypoczynku, zaplecza administracyjnego. Dodatkowo zostanie zagospodarowany teren wokół budynku, który umili czas dzieciom podczas pobytu na świeżym powietrzu. Mała, kameralna placówka będzie namiastką domu rodzinnego, nie będzie kojarzyła się z instytucją – mówi starosta olkuski Bogumił Sobczyk

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zmodernizowano siedzibę SPOW przy ul. Legionów Polskich. Gruntowny remont przeszła świetlica. Wszystko w ramach „Akcji Renowacja”, prowadzonej przez firmę Bryksy i Fundację Wolne Arty. Dzięki temu dzieci spędzają czas w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni, gdzie mogą ćwiczyć, grać i bawić się. Koszt remontu wyniósł około 35 tys. złotych. Wcześniej wyremontowano kuchnię i pokoje wychowanków.

Fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze