Olkusz A.N.Q.A.

Niewielu wierzyło, że kiedykolwiek to nastąpi, ale jednak! – w końcu ruszyła budowa galerii handlowej w Olkuszu. Na odgrodzonym placu nieopodal skrzyżowania ulic Staromiejskiej i Wspólnej zaczął już pracować ciężki sprzęt: obecnie prowadzone są prace ziemne.

Od kilkunastu dni na placu znajdującym się w sąsiedztwie Olkuskiej Strefy Aktywności Gospodarczej prowadzone są intensywne prace budowlane. Oznacza to, że projekt budowy galerii handlowej w Srebrnym Mieście przeszedł wreszcie z fazy zapowiedzi do etapu realizacji.

Przypomnijmy, że wiosną ubiegłego roku wydane zostało pozwolenie na budowę nowego centrum handlowego w Olkuszu: według wstępnych zapowiedzi, jego budowa miała rozpocząć się w II kwartale 2022 roku, a otwarcie planowane było na drugą połowę 2023 roku. Ze względu na opóźnienie, wątpliwym wydaje się jednak, aby tego terminu udało się dotrzymać.

Nowy obiekt ma mieć powierzchnię ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych. Obok niego powstać ma także duży parking samochodowy na ponad 200 miejsc postojowych. Jak informuje portal urbancity.pl, w centrum handlowym mieszkańcy Olkusza będą mogli zrobić zakupy w jednym z piętnastu sklepów: „w obiekcie pojawi się sklep budowlany, operator spożywczy, sklep z RTV AGD, sklepy obuwnicze, drogeria, sklep zoologiczny, sportowy oraz znane sieci dyskontowe” – czytamy w artykule.

Pomysłów na budowę wielkopowierzchniowych sklepów w Olkuszu było już wiele. Oprócz powstałego 20 lat temu centrum handlowego przy ul. Rabsztyńskiej, żadna inna inwestycja nie weszła jednak w fazę realizacji – z ogłaszanych w przeszłości projektów w przestrzeni publicznej pozostał jedynie niesmak i kontrowersje. Tym razem wydaje się jednak, że olkuszanie mogą być już dobrej myśli.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
3 miesięcy temu

Bez przesady. Ruszyła budowa. Czego…? Się okaże jak wybudują. Bo to raz budowali sklepik, a wyszedł im apartamentowiec. Ponoć tam miało być z 8 sal kinowych. Po jednej dla każdego oglądacza.