policja

Dzisiaj (14. 08. br.) od wczesnych godzin porannych rozpoczęła się kilkudniowa akcja policji pod hasłem „Bezpieczny weekend 2019”, która potrwa do niedzieli (18.08.br.). W tym czasie należy spodziewać się, więcej partoli policjantów służby prewencyjnej i ruchu drogowego.

Celem policyjnych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wszystkim użytkownikom dróg, zarówno kierującym, jak i pieszym. Policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. Mundurowi w przypadku tworzenia się zatorów, będą kierowali ruchem i organizowali objazdy. Ponadto policjanci będą reagować na wszelkie przypadki wykroczeń w ruchu drogowym. W tym celu będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń policjantów. Zwracają uwagę na prawidłowe zabezpieczanie swojego mienia. Nie zostawiajmy w samochodzie cennych przedmiotów np. torebki, portfeli, telefonów w widocznych miejscach. Pamiętajmy, że okazja czyni złodzieja.

Policjanci proszą o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowco, pamiętaj, że brawurowa jazda oraz nadmierna prędkość, to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Jak wynika z policyjnych statystyk, od początku wakacji odnotowano, aż 432 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 72 osoby.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci radzą:

  • Jeśli planujesz podróż samochodem, sprawdź wcześniej jego stan techniczny, wyposażenie oraz ogumienie. Pomyśl również o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień, na drogach, będziesz mógł wybrać inną opcję dojazdu do celu.
  • Jeśli korzystasz ze środków komunikacji publicznej, zachowaj ostrożność w miejscach, gdzie występuje duży tłok, np. na dworcach, w autobusach, pociągach. Cenne przedmioty, radzimy, by trzymać przy sobie, blisko ciała, najlepiej w różnych miejscach.
  • Pamiętaj również o zabezpieczaniu swojego mienia. Zanim wyjedziesz na długi sierpniowy weekend, zabezpiecz swoje mieszkanie. Poproś sąsiada, by podczas twojej nieobecności zwrócił uwagę na mieszkanie. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkuj w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiaj, nawet na chwilkę, bagażu i innych cennych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji wszystkim podróżującym bezpiecznej drogi!

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pavv
pavv
4 lat temu

Ciekawe skąd wezmą tych dodatkowych policjantów? Na ksero se skopiują chyba bo innej możliwości nie widzę. Co jakieś święta czy weekendy ta sama gadka, a policjantów jest tyle ile było.