Olkusz A.N.Q.A.

W minioną sobotę, 4 czerwca 2022 r., do Olkusza przyjechał Mateusz Morawicki. Wizyta szefa rządu rozpoczęła się od symbolicznego przekazania karetki dla Nowego Szpitala. Premier spotkał się także z mieszkańcami powiatu olkuskiego w Dworku Machnickich.

Wizyta prezesa Rady Ministrów w Srebrnym Grodzie rozpoczęła się od konferencji prasowej w Nowym Szpitalu, zorganizowanej wspólnej z wiceministrem Jackiem Osuchem i wojewodą Łukaszem Kmitą. Szef rządu wziął udział w symbolicznym przekazaniu nowej karetki olkuskiemu szpitalowi. Jak mówił, nowy sprzęt ma zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom regionu, by „nieszczęśliwe wypadki jak najczęściej kończyły się szczęśliwie”.

Później premier spotkał się z mieszkańcami powiatu olkuskiego w Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej, gdzie mówił m.in. o znaczeniu tzw. Polski powiatowej dla rozwoju całego kraju. – Żeby zrozumieć Polskę, trzeba patrzeć na nią z perspektywy takiej jak np. małopolski Olkusz czy Wolbrom, a także mniejszych miejscowości. To stamtąd najlepiej dzisiaj widać, co jest najbardziej bolącą potrzebą, a nie z perspektywy Brukseli czy Berlina – podkreślał podczas swojego wystąpienia Mateusz Morawicki. Kontynuując ten wątek mówił o środkach z Polskiego Ładu, jakie popłynęły do okolicznych samorządów. – Olkusz i powiat olkuski to ponad 45 mln zł tylko z samego Programu Inwestycji Strategicznych – wyliczał szef rządu.

W trakcie spotkania nie zabrakło również odniesień do wydarzeń na arenie międzynarodowej. Prezes Rady Ministrów mówił, że zarówno nasz kraj, jak i cały świat, zmagają się obecnie z wyzwaniami, jakie były trudne do wyobrażenia jeszcze dwa lata temu. – Pandemia i wychodzenie z pandemii, inflacja, kryzys surowcowy a teraz wojna – to wszystko zagraża porządkowi geopolitycznemu całego świata – wskazywał Mateusz Morawicki. W kontekście tych wydarzeń dziękował on polskim rolnikom za ich pracę. Zwracał uwagę, że z powodu rosyjskiej napaści na Ukrainę cały świat stoi obecnie w obliczu kryzysu żywnościowego.

Podczas spotkania padły również słowa podziękowania dla mieszkańców naszego miasta i całej Małopolski za wzorową postawę wobec uchodźców. – To powoduje, że dziś imię Polski rozbrzmiewa przepięknym dźwiękiem po całym świecie. Dziś Polska jest na ustach całego świata, tak jak 40 lat temu w czasach Solidarności – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Spotkanie zakończyły występy artystyczne oraz poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z sołectw gminy Klucze: Kolbarku, Golczowic oraz Rodak.


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
1 rok temu

Też Pinokio bardzo się cieszę, że benzyna jest po 8 zł.

Robert Czarny
1 rok temu
Odpowiedz do  mike

Kto ma obligacje indeksowane inflacja temu podwyżki nie straszne. Trzeba było być przewidującym prawda panie premierze?