Nawet 8 lat więzienia grozi mężczyźnie, który zaatakował nożem swojego znajomego. Zadał mu kilka ciosów, ale na całe szczęście nie doszło do najgorszego. Zajście miało miejsce w miniony wtorek tuż po południu w Niesułowicach (gmina Olkusz). Napastnik wpadł w ręce policjantów i nakazem sądowym został aresztowany na 3 miesiące.

Do drzwi poszkodowanego 50-letniego mieszkańca Niesułowic zapukał 46-letni mężczyzna, który jak się okazało, nie ma stałego miejsca zameldowania. Poprosił znajomego, żeby ten wyszedł z domu, ale spotykał się z odmową. Podczas wymiany zdań na klatce schodowej, wyjął nóż i zaczął nim godzić w 50-latka. Mężczyzna bronił się i krzyczał, żeby pozostali mieszkańcy domu mu pomogli. Nożownik wystraszył się i uciekł. O zdarzeniu zostali poinformowani policjanci, którzy w znajdującym się opodal lesie znaleźli napastnika.

– Policjanci zabezpieczyli odnaleziony w lesie nóż, którym prawdopodobnie posłużył się mężczyzna. Pokrzywdzony 50 – letni mieszkaniec Niesułowic został przewieziony do olkuskiego szpitala. Ofiara doznała rozcięcia skóry w okolicy klatki piersiowej oraz ręki. Zatrzymanego przewieziono do olkuskiej komendy. Przedstawiono mu zarzut kierowania gróźb karalnych oraz usiłowania dokonania zabójstwa, za który co najmniej 8 lat może spędzić w więzieniu – tłumaczy mł. asp. Marcin Dzięcioł, oficer prasowy olkuskiej Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. – Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – dodaje.

{jcomments off}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
skołowany
skołowany
10 lat temu

Na jednym zdjęciu jakiś łysy w wojskowym dresie i laczkach, na drugim jakiś łebek ( na pewno nie 46 letni) w bojówkach prowadzony przez dwóch policjantów. Który w końcu chciał zaszlachtować znajomego, bo jestem skołowany. Co go tak postarzyli na komendzie i dodatkowo wygolili mu łeb, czy co?