straznica bukowno

Sześć remiz Ochotniczych Straży Pożarnych  otrzymało dofinansowanie na remonty w ramach programu „Małopolskie Remizy 2014”, który realizuje województwo małopolskie. W tym roku o dofinansowanie ubiegało się 137 remiz. Niespełna 4 miliony złotych zostały rozdysponowane pomiędzy 129 z nich. Do naszego powiatu trafi kwota dokładnie 184 808 zł.

 

Program „Małopolskie Remizy” realizowany jest od 2009 roku. Przez ten czas wsparcie finansowe przyznano 522 strażnicom, a w tym roku dołączą do nich kolejne. Jak poinformował zarząd województwa małopolskiego gminy otrzymują pomoc finansową na remonty i prace budowlane w remizach OSP. Dotychczas przyznane na ten cel dotacje z budżetu województwa opiewają na łączną sumę prawie 17mln zł. Zdaniem inicjatorów przedsięwzięcia, środki przeznaczone na ten cel wpływają na polepszenie warunków organizacji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego i ochrony środowiska, które pełnią istotną rolę w zakresie ratowania życia i zdrowia, a także środowiska i mienia społeczności lokalnej.

W formie dotacji dla gmin zostaną wkrótce przekazane pieniądze na remonty sześciu remiz w każdej z gmin powiatu olkuskiego. Największą kwotę, 40 tys. zł, przyznano na prace remontowo-budowlane w remizie OSP Zederman (gmina Olkusz). Niemal tyle samo dostanie OSP Zagórowa (gmina Trzyciąż). Remiza w Zasępcu (gmina Wolbrom) może liczyć na środki z województwa w wysokości 37 tys. zł. Z kolei remiza OSP Bukowno Miasto otrzyma 30 tys. zł, a w Kwaśniowie Dolnym (gmina Klucze) niespełna 24 tys. zł. Remontu doczeka się remiza w Laskach (gmina Bolesław), która otrzyma środki zewnętrzne w wysokości niespełna 14 tys. zł.

Inwestycje zostaną przeprowadzone najprawdopodobniej jeszcze w tym roku kalendarzowym.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
theon
theon
10 lat temu

Taaaa, pewien artysta śpiewał : ,, … jaki ochlaj i wyżerka, ile kasy dasz dziadowi o stłuszczonych nerkach … ” Czy to aby nie chodziło o jakiegoś dzielnego druha ?

Grzegorz V
Grzegorz V
10 lat temu

Moja piękna Remiza :). Jestem dumny z Kolegów Druhów na zdjęciu. Pamiętam jak podczas poświęcenia nowego samochodu bojowego, składali przyrzeczenie strażackie.
Z obowiązków wywiązują się wzorowo i dzielnie.

theon
theon
10 lat temu

Jak można tak marnowac publiczne pieniądze ?