waszeinterwencje

Na niektórych wiatach przystankowych w Olkuszu notorycznie naklejane są różnego rodzaju ogłoszenia. Czy gmina odpowiedzialna za utrzymanie czystości wiat ściga „reklamodawców”? Takie pytanie otrzymaliśmy od jednego z czytelników. 

Czekając na autobus można przy okazji poczytać ogłoszenia o sprzedaży mieszkań bądź samochodów, różnego rodzaju kursach czy zaproszeniach na imprezy. Niestety, nie są to informacje zamieszczane na przeznaczonych do tego celu tablicach. Ogłoszenia zwyczajnie szpecą wiaty, zwłaszcza, że często na resztkach starych plakatów nalepiane są nowe. – To, że przystanki tak wyglądają, to wina władz miasta, które najwidoczniej nie egzekwują zakazów naklejania ogłoszeń gdzie popadnie. Przecież są tam podane adresy czy telefony, bez trudu można więc namierzyć autorów tych wątpliwych „ozdób”przystanków. To po prostu kwestia poczucia estetyki naszych włodarzy. Jak ktoś nie ma pozwolenia na takie korzystanie z wiat niech za to płaci, a obowiązkiem gminy jest egzekwowanie kar  – z takim problemem zgłosił się do nas jeden ze stałych czytelników. 

przystanek ogłoszeniaSzczególnym zainteresowaniem ogłoszeniodawców cieszy się wiata przy Super – Samie. Nic dziwnego, bo to jeden z największych przystanków w mieście pod względem liczby pasażerów. Tuż obok znajduje się tablica ogłoszeniowa. Najwidoczniej nie jest to odpowiednie miejsce dla niektórych „reklamodawców”, którzy wolą zakleić przystanki.

Ze stosownymi pytaniami zwróciliśmy się do olkuskiego magistratu. Jego rzecznik przyznaje, że umieszczanie ogłoszenia czy plakatu w miejscu publicznym, a do tego nieprzeznaczonym, jest wykroczeniem określonym w art. 63 a Kodeksu wykroczeń.  – Takie działania podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny. Tylko w ostatnim czasie pracownicy Straży Miejskiej ukarali sześć osób za naklejanie ogłoszeń na przystankach komunikacji publicznej – dodaje rzecznik prasowy Michał Latos.

Czy Waszym zdaniem wiaty są regularnie sprzątane z ogłoszeń? Które z przystanków nielegalni ogłoszeniodawcy wybierają najczęściej? Wypowiedz się na www.przeglad.olkuski.pl!  

 

11
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
11 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
OOOOstinektheonpavvknp Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
brawo
brawo

Pani Wiolu, bardzo dobrze że Pani poruszyła kwestię zaklejania ogłoszeniami wiat przystankowych. Mam nadzieję że Wydział Gospodarki Komunalnej, który zajmuje się sprzątaniem wiat w poniedziałek ruszy z kopyta ze Strażą Miejską i zarobi sporo pieniędzy dla miasta. Dziękuję Pani za ten artykuł. Inni „dziennikarze” szukają dziury w całym a Pani proszę, z innej beczułki. Z poważaniem – Dbający – o czystość i estetykę naszego miasta.

kyrdybanek
kyrdybanek

Z zaśmiecanie przystanków na terenie miasta i gminy jest bardzo prosty sposób.Nie trzeba nic więcej tylko spisać numery telefonów firm które wieszają ogłoszenia w miejscach do tego nie przeznaczonych.M.innymi jak słupy ośietleniowe i.t.p .Ogłoszeniodawców karać maksymalnymi stawkami mandatów.Lać w d..pę i patrzyć jak równo puchną.Ale olkuska SM jest za mocno pobłażliwa dla takich co nie respektują obowiązującego prawa,dotyczy to również kierowców niewłaściwie parkujących samochody.Panowie weżcie się do roboty,może wreszcie Olkusz będzie czysty i przyjazny dla mieszkańców.!!!!

oookkkooo
oookkkooo

Bardzo dobry artykuł. Widać, że Pani wiola Woźniczko jest profesjonalistką. Nie wszystko trzeba sprowadzać do polityki i tylko szukać winnych.

knp
knp

to wolny rynek decyduje kto gdzie wiesza sobie ogłoszenia, jak ludzie będą chcieli je wieszać na ścianie urzędu miasta to tam niech wieszają a jak chcą na przystankach to tam. nie wolno ograniczać wolności!!!

pavv
pavv

[quote name=”knp”]to wolny rynek decyduje kto gdzie wiesza sobie ogłoszenia, jak ludzie będą chcieli je wieszać na ścianie urzędu miasta to tam niech wieszają a jak chcą na przystankach to tam. nie wolno ograniczać wolności!!![/quote]

OK. Mogę nakleić ogłoszenie na Twoim domu, albo samochodzie… albo czole?

pavv
pavv

[quote name=”kyrdybanek”]Ale olkuska SM jest za mocno pobłażliwa dla takich co nie respektują obowiązującego prawa,dotyczy to również kierowców niewłaściwie parkujących samochody.[/quote]

Nie wymagaj od nich tak skomplikowanych działań. Łatwiej jest pogonić staruszkę z jajami co do głodowej emerytury chce sobie dorobić kilka zł niż podskakiwać rosłym kierowcom.

knp
knp

do pavv. no tak działa wolny rynek, mozna nakleić na Twoim domu lub czole

theon
theon

To typowe czepianie się dupereli

stinek
stinek

Wczoraj tj. 17 kwietnia było wielkie sprzątanie wiaty przystankowej. Nawet kąpiel jej przygotowano. Ciekawe na jak długo?

OOOO
OOOO

Dlaczego ludzie mają płacić za ogłoszenia? Tuskowaty głupi wymysł! Jak wszystko co tuskowate.

OOOO
OOOO

Głosujcie na Korwina Mikke, bo ktoś musi rozwalić tę złodziejską unią.