Kościół pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu z trudem pomieścił wszystkich uczestników IX Dnia Papieskiego. W tym roku Mszę św. w intencji rychłej beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II wzbogacił koncert orkiestry dętej, montaż słowno-muzyczny oraz kwesta na rzecz fundacji ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
IX Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem ,,Jan Paweł II – papież wolności”. Uroczystości rozpoczęły się od mszy. Liturgię ubogaciła muzycznie Orkiestra Dęta Zakładów Górniczo-Hutniczych z Bukowna. W nabożeństwie uczestniczyły również poczty sztandarowe szkół, „Solidarności” i Straży Przykościelnej. Po mszy kilkuset parafian wysłuchało przed kościołem koncertu orkiestry, która zaprezentowała utwory sakralne, a także świeckie.

Kilka godzin później parafianie mogli uczestniczyć w wieczorze poświęconym pamięci Papieża. – Losy Karola Wojtyły i późniejsze nauczanie Jana Pawła II dowodzą, że wolność potrzebna jest człowiekowi wcale nie mniej niż chleb, miłość czy pokój. Brak wolności prowadzi do osłabienia siły ducha, załamania, a nawet degradacji ludzkiej godności – podkreślała młodzież ze wspólnoty ,,Sursum Corda”. – Trzeba pamiętać, że wolność raz zdobyta nie jest dana człowiekowi na zawsze. Z wolności musimy umieć korzystać, gdyż przez źle pojętą wolność możemy popaść w zniewolenie – podsumował ks. Mariusz Dydak, opiekun wspólnoty przygotowującej prezentację.
Zgromadzonym wiernym przypomniano także pamiętne kazanie Jana Pawła II, wygłoszone na Placu Zwycięstwa w 1979 roku, podczas Jego pierwszej pielgrzymki do Polski. Wspomnienia o Papieżu i Jego nauczanie przeplatane były pieśniami oraz prozą. Zaśpiewano także ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anka
Anka
12 lat temu

Wioletta M. wygra !!! 😆