10

14 października nauczyciele mają swoje święto. Miejsko – gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano w Szkole Podstawowej w Zedermanie. Gospodarzem powiatowej uroczystości był Zespół Szkół Nr 1 w Olkuszu.

3

4

Podczas Dnia Edukacji Narodowej w Zedermanie oficjalnie otwarto i poświęcono nowe boisko. Obiekt powstał z w ramach programu „Małopolskie Boiska”, na które gmina Olkusz otrzymała dofinansowanie od wojewódzkiego samorządu w kwocie ponad 153 tys. złotych. Dzieci i dorośli od tego roku szkolnego mogą tam grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa ziemnego. „Inauguracyjną” bramkę strzelił prezes miejscowego OSP Mieczysław Mosurek.

1

5

Wiceburmistrz Bożena Krok złożyła pracownikom oświaty, uczniom i ich rodzicom najlepsze życzenia. Wiele ciepłych słów pod adresem pedagogów skierowali reprezentanci władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji.

2

6

Zdjęcia z miejsko – gminnych obchodów w Zedermanie – UMiG Olkusz

Jak co roku najbardziej zasłużeni nauczyciele otrzymali nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Pięcioro nauczycieli odebrało również potwierdzenia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

9

Powiatowa Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w olkuskim „Mechaniku”. Uroczystość nawiązywała do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. – Nie byłoby Polski niepodległej, gdyby nie ogromne zaangażowanie wielu pokoleń pracowników szkoły. Cechowała ich pasja, miłość do zawodu i tradycje demokratyczne. Nauczyciel nie może być jedynie specjalistą w zakresie nauczanej wiedzy. Zawsze był z uczniem w jego edukacyjnej drodze. Życzę, abyśmy kształtowali umysł i charakter swoich podopiecznych zamiast ich oceniać. Wymaganie stawiajcie według słów Jana Pawła II : „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali” – mówiła dyrektor ZS Nr 1 Aldona Nowicka.

8

Życzenia nauczycielom i pracownikom administracji składali przedstawiciele lokalnych władz i zaproszeni goście. – Dziękuję, że ucząc realizujecie swoją pasję. Ja też miałem szczęście do nauczycieli przez duże „n”. Życzę Wam jak największej liczby godzin jak najlepiej płatnych – mówił starosta olkuski Paweł Piasny.

12

Kilkunastu nauczycieli odebrało nagrody starosty i nagrody dyrektora ZS NR 1. „Mechanik” co roku wręcza „Laury Sowy” w trzech kategoriach. W tym roku trafiły one do: Natalii Klich (uczeń), Karoliny Gawron (nauczyciel) oraz firmy Takt Sp. z o. o. (pracodawca).

7

Zwieńczeniem uroczystości był występ w wykonaniu uczniów „Mechanika”. Przybliżył on historię szkoły w kontekście 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości: m. in. rok 1916, kiedy to Stanisław Bac jako pierwszy Polak został dyrektorem ówczesnej Szkoły Rzemieślniczej, a placówkę odwiedził Marszałek Józef Piłsudski. Młodzi aktorzy długo byli oklaskiwani przez publiczność.

11

Do życzeń dla nauczycieli przyłącza się redakcja „Przeglądu Olkuskiego”!

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Edukacji Narodowej w ZS Nr 1!

{joomplu:81659}{joomplu:81652}{joomplu:81675}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ony
ony
4 lat temu

Co za bzdury!!! Na którym to boisku w zedermanie można grać od początku roku szkolnego????
Niedokończona inwestycja i brak organizacji – ot cała prawda.
A otwarcie to już po raz trzeci – dobrze że wybory wkrótce to może skończą otwierać to boisko…..