budowa

W przyszłym roku w powiecie olkuskim nie zostanie wyremontowana żadna z dróg zgłoszonych do dofinansowania w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. „schetynówek”. Lista rankingowa została już ogłoszona. Kwota przeznaczona na dotacje w Małopolsce to 17 mln 865 tys. złotych.

Zgodnie z założeniami programu, samorządy mogą uzyskać dotację w wysokości do połowy wartości planowanej modernizacji. Zmniejszenie środków na „schetynówki” w porównaniu do początkowych edycji programu spowodowało, że na 25 wniosków składanych przez powiaty dofinansowanie otrzymają tylko cztery z nich (z czego czwarty w niepełnej wysokości). Powiat olkuski złożył dwa wnioski: jeden dotyczący przebudowy ul. 1 Maja w Wolbromiu (całkowita wartość inwestycji 4 mln 386 tys. złotych), a drugi modernizacji drogi Kwaśniów Górny – Cieślin (o wartości 3 mln 699 tys. złotych). Pierwszy z nich znalazł się na 10., a drugi na 22. miejscu listy rankingowej.

W Małopolsce o rządowe wsparcie drogowych przedsięwzięć ubiegało się 41 gmin, w tym trzy z naszego powiatu. Najwyżej (9. miejsce) sklasyfikowano Bukowno. Tu wniosek dotyczył modernizacji ul. Nowej oraz ul. Niepodległości wraz z przebudową placu dworcowego. Koszt zadania oszacowano na 2 mln 510 tys. złotych. O dofinansowanie na remont ul. Młyńskiej i części ul. Leśnej starał się Wolbrom, który uplasował się na 29. miejscu. Całość robót opiewa na kwotę 874 tys. złotych. Gmina Olkusz po raz kolejny ubiegała się o środki na remont ul. Jana Pawła II. Wniosek znalazł się na 31. miejscu. Koszt inwestycji to 1 mln 591 tys. złotych. Finansowe wsparcie otrzymało pięć pierwszych gmin z listy.

12
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
12 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
przedwojennymugsssPlatformagospodarz na zagrodz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Z Olkusza Ninka
Z Olkusza Ninka

I bardzo słusznie. Jak ostatnio pokazali przybyli ze wsi olkuszanie, olkuszanie ze wsi bardzo nie lubią w Olkuszu dróg. Oni wolą ścieżki polne za oknami, pastwiska dla krów za oknami wolą, wolą ściernisko, klepisko, płot, a za płotem sracze. Jeżeli nie chcą dróg to po co te drogi budować? Znowu będą po wsiowemu psioczyć że za szerokie, albo za wąskie, że zamiast z dołu na górę biegną z góry na dół, że zamiast w ciapki są w łatki i tak dalej i tak dalej. Wieś nam się zalęgła w porządnym mieście, no cóż, dobrze już było.

StefanB
StefanB

do Ninka – ale bełkot…

zzzzz
zzzzz

A może władza olkuska pokazała jak umie wykorzystac pieniądze z unii na drogi z nowym np zwijanym asfaltem cz obwodnicą przy oknach……

theon
theon

Jaka szkoda ! A takie ładne mieli na łopatach kokardki ! 😀 😀 😀

lama
lama

Niestety Olkusz będzie skazany katastrofę jeżeli ludzi typu Ninka jest więcej.Mam nadzieję że takich prymitywnych głąbów jest stosunkowo mało i będą marginalizowane.

Z Olkusza Ninka
Z Olkusza Ninka

[quote name=”lama”]Niestety Olkusz będzie skazany katastrofę jeżeli ludzi typu Ninka jest więcej.Mam nadzieję że takich prymitywnych głąbów jest stosunkowo mało i będą marginalizowane.[/quote]
Olkusz został skazany na zagładę z chwilą gdy zaczęły Olkuszem rządzić przybłędy nie wiadomo skąd wraz z wiochą 🙂 .

Młody
Młody

Na Gowina się stawiało, z Gowinem się spacerowało więc to co ma Gowin się dostało … Zawsze jak podjeżdżam już blisko Olkusza to mam wrażenie że tutaj są najgorsze drogi w Polsce – władza podniesie więc podatkii, zaciągnie kredyty i teraz dziury będzie łatac tylko za nasze i pożyczone …

gospodarz na zagrodz
gospodarz na zagrodz

no to zamiast czekać na manne z nieba trza sie samemu brać do roboty. Przeciez ma być kasa z turystów zwiedzających olkuskie podziemia wiec w czym problem ?

Platforma
Platforma

[quote name=”Młody”]Na Gowina się stawiało, z Gowinem się spacerowało więc to co ma Gowin się dostało … Zawsze jak podjeżdżam już blisko Olkusza to mam wrażenie że tutaj są najgorsze drogi w Polsce – władza podniesie więc podatkii, zaciągnie kredyty i teraz dziury będzie łatac tylko za nasze i pożyczone …[/quote]
Olkuska władza zaczynała karierę podstępnie z listy SLD za sprawą senatora. Olkusz ma pecha, ponieważ Platforma nie ma swojego mocnego przedstawiciela, PIS to zawodowi nieudacznicy, a całą lewicę powinni zdelegalizować. Jak napisała Ninka Olkusz był jest i będzie miastem zapyziałym. A Korwin Mikke kwalikfikuje się do dobrego psychiatry.

sss
sss

Olkusz nigdy nie był tak zapyziały i zaśmierdziały jak za obecnej władzy! I dziwi, że przebudowa rynku była priorytetem! Hańba i skandal! Rzygać się chce!

mug
mug

W Krakowie Olkusz mało kogo interesuje, bo to już na Śląsku. Po włączeniu Olkusza do Małopolski nieliczni rozsądni przepowiadali, gdzie aparat administracyjny krakowski będzie miał Olkusz…
Oczywiście, możemy napawać się dumą, jaki to splendor i historyczna sprawiedliwość należeć do Małopolski.

przedwojenny
przedwojenny

za komuny pieniedzy unijnych nie było a drogi byly. Reaktywowc idee czynów społecznych , Urzednicy na ulice !