Wolbrom

Gmina Wolbrom, wzorem lat ubiegłych rozdysponowała środki na wsparcie lokalnych klubów sportowych w roku 2022 na podstawie ustawy o sporcie oraz z tzw. „korkowego”, czyli środków pochodzących z opłat za koncesje na handel alkoholem.

Na podstawie ustawy o sporcie dotacje na realizację zadań z zakresu wspierania rozwoju aktywności fizycznej w gminie Wolbrom otrzymało 9 klubów sportowych. Najwięcej, bo aż 140 tys. zł otrzyma tradycyjnie już Klub Sportowy „Przebój” Wolbrom. 50 tys. zł trafi do Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO WOLBROM, który może pochwalić się najlepszymi wynikami sportowymi o zasięgu nawet światowym. Kolejne 20 tys. zł trafi do piłkarzy z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Strumyk” Zarzecze. Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Wierzchowisku uzyska dotację w wysokości 15 tys. zł, a sportowcy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Klub Sportowy „Hetman” Dłużec oraz łucznicy z Uczniowskiego Klubu Sportowego DIANA – dostaną po10 tys. zł. Kolejne 4 tys. otrzymają na swoją działalność miłośnicy siatkówki z Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej Ognisko „Jura”, a ich koledzy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kocham siatkówkę”- 1500 zł.

Gmina poinformowała też o rozdziale środków finansowych na realizację zadania publicznego pn. Prowadzenie działań w obszarze aktywności fizycznej na terenie Gminy Wolbrom, służących zapobieganiu powstawania problemów alkoholowych i narkomanii w środowisku lokalnym w 2022 roku na podstawie ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym. Wsparcie z tego źródła otrzyma 5 podmiotów: Stowarzyszenie Wolbromska Akademia Piłkarska „Młodzi Przebojem” 40 tys. zł, Uczniowski Klub Sportowy UKEMI Judo Wolbrom – 30 tys. zł, Jurajski Klub Sportowy Oyama Karate 25 tys. zł, Stowarzyszenie Przyjaciół Actus Animi w Wolbromiu 15 tys. zł. Najmniej z tego źródła, choć od lat dzieje się tam bardzo wiele dobrego dla dzieci szczególnie dotkniętych trudnymi problemami społecznymi, czyli 10 tys. zł  otrzymała Ochronka „Betlejem” działająca przy Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus na realizację programu profilaktyczno-terapeutycznego dla dzieci i młodzieży realizującej obowiązek szkolny lub obowiązek nauki z rodzin niewydolnych wychowawczo, dotkniętych skutkami alkoholizmu w 2022 roku.

fot.pixabay.com

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze