kon mat2

4. grudnia w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu po raz kolejny odbył się etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych, organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W tym roku w etapie rejonowym uczestniczyło po 16 uczniów powiatu olkuskiego i chrzanowskiego.  Gminę Olkusz reprezentowało 9 uczniów, a Szkołę Podstawową nr 5 dwoje uczniów klasy VIa: Urszula Myszka i Hubert Wyrodek. Prace uczniów oceniała komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele matematyki z powiatu olkuskiego. Przewodniczącą komisji była pani Anna Kasztenna. Konkurs odbył się w przyjaznej i spokojnej atmosferze. Uczniowie byli zadowoleni z poziomu zadań. Po konkursie na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego opublikowana będzie 3. stycznia 2014 r. na stronie www.kuratorium.krakow.pl. Etap wojewódzki odbędzie się w Tarnowie 4. marca 2014 r.

Najlepsi młodzi matematycy SP5 zmagali się również w listopadzie w konkursach: „Alfik”  i  „Krakowska Matematyka”- konkurs objęli Honorowym Patronatem: Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski oraz Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Tekst nadesłany przez Annę Kasztenną

kon mat3

kon mat

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze