mikolajkowy turniej szachowy 2013

42. zawodników wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym Dzieci, który rozegrano w olkuskim MOK – u. Uczestnicy w wieku od 6 do 14 lat nie tylko sprawdzali swoje umiejętności, ale również spotkali się ze św. Mikołajem.

Zawody odbyły się w systemie szwajcarskim – siedem rund 2 x 15 minut. Młodzi szachiści rozgrywali swoje partie pod czujnym okiem arcymistrza Pawła Czarnoty, sędziego głównego turnieju. Organizatorzy cieszą się, że z każdym rokiem przybywa adeptów tej królewskiej gry.  – Poziom turnieju był dobry. Zwyciężyli faworyci, którzy mają już spore sukcesy na swoim koncie. Udało nam się też podtrzymać tradycję i każdy z uczestników otrzymał paczkę od Mikołaja. W zawodach co roku biorą udział nowe dzieci, to pokłosie działania Akademii Karpowa. Najmłodsi chcą grać w szachy i to dla nas powód do zadowolenia – podkreśla Waldemar Czarnota, szef Akademii Karpowa w Olkuszu.

 Po prawie trzygodzinnej rywalizacji zwycięzcy w grupie dziewcząt i chłopców odebrali puchary. Na zawodników czekały atrakcyjne nagrody. W gronie dziewcząt zwyciężyła Alicja Cebula. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Stanek, trzecie Weronice Zabrzańskiej, a czwarte Barbarze Goraj. Wśród chłopców prym wiódł Mateusz Lis. Drugi był Bartłomiej Turski. Jakub Ochowicz zajął trzecie miejsce. Na czwartej lokacie sklasyfikowano Dominika Kurka.

Turniej został zorganizowany przez Szachową Akademię Karpowa, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu i UKS „Czarny Koń” Olkusz. Zawody wsparł Inspektorat PZU SA w Olkuszu oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Olkuszu.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:44491}{joomplu:44473}{joomplu:44411}{joomplu:44408}

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Basia Goraj
Basia Goraj
6 lat temu

Dziękuję za wszystko łącznie z pucharem 🙂