roboty

Modernizacja drogi Olkusz – Gorenice nie otrzyma dofinansowania w ramach tzw. schetynówek, czyli Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Władze powiatu starają się teraz o środki z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 13. W ramach tego programu dotacja może wynieść 85 procent.

W ramach „schetynówki”, której kosztorys inwestorski opiewał na 4 mln 100 tys. złotych, prace zaplanowano na odcinkach: od końca Witeradowa do początku Gorenic oraz od skrzyżowania z drogą w kierunku Zawady do granic powiatu. Na pierwszym z tych odcinków przewidziano remont nawierzchni i poboczy. Prace na drugim odcinku dotyczyć miały budowy chodnika po jednej stronie, i korytek odwadniających po drugiej. Na drodze od końca Gorenic do granic powiatu remontowi miała ulec podbudowa jezdni. Dofinansowanie mogło wynieść 30 procent, a pozostałą sumę miały po połowie wyłożyć powiat i gmina. Olkuski projekt znalazł się na 10 miejscu, a dotacje otrzymało tylko osiem. – Niestety, nasze odwołanie nie zostało rozpatrzone pozytywnie. Dowiedzieliśmy się, że w kryteriach, do których się odwoływaliśmy, pozostawiono taką samą liczbę punktów. Może się jeszcze zdarzyć, ze któryś z wniosków z wyższych miejsc „wypadnie” z listy, albo zostaną oszczędności po przetargach i wówczas dofinansowane zostaną kolejne projekty z listy  – podkreśla Paweł Pacuń, p.o. dyrektora Zarządu Drogowego w Olkuszu.

We wniosku do MRPO zmieniono nieco zakres prac. Na terenie całego Witeradowa obejmuje on przebudowę nawierzchni, budowę chodnika po lewej stronie patrząc od strony Olkusza oraz kanalizacji deszczowej. Dodatkowo na ok. 6 – kilometrowym odcinku drogi od Witeradowa do Gorenic wyremontowana zostanie nawierzchnia. Szacunkowy koszt inwestycji to około 11 mln złotych. Dofinansowanie z MRPO wynosi 85 procent całej kwoty. Według wstępnych deklaracji  do pozostałych 15 procent, czyli wkładu własnego powiatu, dołoży się gmina.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze