Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Kilka kobiet nie dało się zwieść pozorom, pomimo że oszuści podwali się za ich najbliższych członków rodziny. Należy jednak pamiętać, że przestępcy wciąż modyfikują metody i w swoich działaniach są bezwzględni.

Do usiłowania oszustwa doszło 10 października. Oszustka dzwoniła kolejno do  trzech mieszkanek gminy Klucze i za każdym razem  podawała się za ich córki. Kobieta  przedstawiała im  zmyśloną historię. Informowała, że miała wypadek i szybko potrzebuje pieniędzy na załatwienie sprawy na Policji. Podając fałszywe informacje chciała wyłudzić 180 tysięcy złotych. Pomimo jej manipulacji i próby uśpienia czujności swoich rozmówczyń, kobiety zachowały czujność i wykazały się rozwagą.  W porę się zorientowały, że mają do czynienia z oszustką i o zdarzeniu poinformowały policję. We wszystkich trzech przypadkach nie doszło do przekazania pieniędzy.

Policja przypomina!

– W przypadku gdy ktoś podaje się za członka rodziny upewnijcie się, czy osoba, która dzwoni, jest tą, za którą się podaje. Jeśli nie macie całkowitej pewności, kto do Was dzwoni, nie podejmujcie rozmowy i nie przekazujcie żadnych informacji o sobie.

– Prawdziwi funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie! Policjanci nigdy przez telefon nie wypytują o dane personalne oraz ilość oszczędności i miejsca ich przechowywania. Nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanym osobom lub pozostawienie ich we wskazanym przez nich miejscu.

– Nie należy także wpuszczać do domu nieznajomych i przekazywać im pieniędzy.

– Zachowaj czujność. Jeśli ktoś będzie chciał cię oszukać, podając się przez telefon za policjanta – zakończ rozmowę telefoniczną! Nie wdawaj się w rozmowę z oszustem. Poinformuj o podejrzanym telefonie kogoś bliskiego.

– W przypadku jakichkolwiek podejrzeń należy niezwłocznie powiadomić POLICJĘ  dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o