Mieszkańcy Ściborzyc na początku lipca br. z satysfakcją i widoczną radością uczestniczyli w oficjalnym oddaniu do użytku zmodernizowanego mostu w swojej miejscowości. Elementy starej, zagrażającej już bezpieczeństwu przeprawy przez Dłubnię zostały zastąpione przez nowe, dzięki czemu most jest teraz solidny i stabilny. Ostatnio naprawiono też zniszczenia po ulewach.

Prace, sfinansowane przez Gminę Trzyciąż, zostały zlecone spółce Wodociągi i Kanalizacja Trzyciąż. W ramach modernizacji zdemontowano konstrukcję stalową mostu, uzupełniono ubytki przyczółków, wykonano nowe ławy podłożyskowe ze ścianką zapleczną i skrzydłami żelbetonowymi, zabezpieczającymi nasypy na dojazdach, wymieniono dźwigary stalowe i wykonano nowe stężenia poprzeczne. Wymieniono też elementy drewnianych zabezpieczeń przyczółka przed podmyciem na kamień w siatkach stalowych, a następnie położono nową płytę mostu i wykonano nowe stalowe poręcze po obu stronach jezdni wzdłuż jego przebiegu. Wartość robót wyceniono na 118 080 zł.

– Bardzo cieszymy się z tego remontu, bo stary most był już niebezpieczny, a teraz jest jak nowy – komentowali mieszkańcy Ściborzyc, którzy udekorowali budowlę wstęgami, które uroczyście przecięli wójt Roman Żelazny, sołtys Roman Kaczmarczyk, pełniący nadzór budowlany oraz jedna z mieszkanek.

Tuż przed oddaniem do użytku nowego mostu i kilka dni później doszło do naderwania brzegu rzeki przy moście w wyniku gwałtownych ulew i spływu z okolicznych wzgórz wód opadowych. Również te zniszczenia zostały już naprawione, a brzeg zabezpieczono dodatkowymi barierkami.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o