Gmina Trzyciąż

Nie pomogło 500+, ani inne zachęty – faktem jest, że dzieci rodzi się coraz mniej i nie ma znaczenia czy dotyczy to mieszkańców miast czy wsi. Pod koniec 2022 r. liczba mieszkańców bodaj najmniejszej gminy powiatu olkuskiego czyli gminy Trzyciąż po raz pierwszy spadła poniżej 7 tysięcy… W tych okolicznościach wójt gminy Trzyciąż Roman Żelazny zaprosił rodziców, którzy doczekali się potomstwa w roku 2023 do udziału w akcji „Podziel się swoim szczęściem”.

Do 12 grudnia 2023 r. w gminie Trzyciąż urodziło się tylko 49 dzieci przy liczbie mieszkańców 6957. Dla porównania w roku ubiegłym urodziło się 74 maluszków, a liczba mieszkańców na koniec roku wyniosła 6984.

– Chcemy czy nie chcemy – populacja mieszkańców naszej gminy maleje. Z tym większą radością chcielibyśmy witać na świecie nowonarodzonych obywateli gminy Trzyciąż, dlatego zachęcam dumnych rodziców do dzielenia się radością z nowego członka rodziny – informuje Roman Żelazny.

Rodzice noworodków, którzy zechcieli obwieścić światu dobrą nowinę o narodzeniu potomka spotkali się dwukrotnie w urzędzie gminy, gdzie wójt składał im gratulacje i obdarował symbolicznymi prezentami, a na gminnej stronie internetowej powstała Galeria Nowych Mieszkańców Gminy, w której znalazły się zdjęcia szczęśliwych rodzin z maluszkami.

Pierwsza grupa najmłodszych obywateli gminy pojawiła się w urzędzie 1 czerwca br. Na okolicznościowe spotkanie przybyły urocze i bardzo grzeczne maluszki: Tymonek Kotowski ze Ściborzyc z mamą Pauliną i tatą Jackiem, którzy mają jeszcze dwie starsze córeczki i synka, Matylda Sowula z Zadroża – pierworodna córka mamy Marioli i taty Michała, Krystianek Świda z Tarnawy, synek mamy Kamili i taty Grzegorza, który ma już starszych brata i siostrę, Julka Domagała z Porąbki – trzecie szczęście mamy Justyny i taty Marcina, Adaś Dudek z Jangrota, synek mamy Emilii i taty Szymona, Marcelinka Niedziela z Michałówki – pierworodna córcia mamy Gabrieli i taty Jakuba i Zuzia Głowacka z Jangrota, pierwsza pociecha mamy Agnieszki i taty Pawła.

Kolejne spotkanie odbyło się w wigilię św. Mikołaja, kiedy to znów urzędowe mury gościły kolejnych bardzo ważnych gości – zaproszenie wójta Romana Żelaznego przyjęły rodziny: Antoś Gumula z Trzyciąża, z rodzicami Katarzyną i Sebastianem, Ksawery Gumułka z Suchej, młodszy braciszek Franka, synek Marzeny i Marcina, Marcelek Jawor z Michałówki, braciszek Olgi, synek Karoliny i Marcina, Julka Łączna ze Ściborzyc, siostrzyczka 4-letniej Kornelii, córeczka Marty i Łukasza, Nikodem Pasich z Suchej, młodszy braciszek Antosia i synek Anety oraz Łukasza; Ninka Poseł, już prawie starsza siostra kolejnego oczekiwanego dziecka w rodzinie Edyty i Dominika; Tadzio Stajniak z Zadroża, pierworodny Wiktorii i Dawida, Wojtuś Trepka z Trzyciąża, pierwsze dziecko Zuzanny i Michała, Nadia Wolna z Milonek, młodsza siostrzyczka 10-letniej Lenki, córeczka Beaty i Adriana oraz Tymonek Zawadzki z Tarnawy, młodszy braciszek 10-letniego Maćka, synek Anity i Łukasza.

Wszystkie urodzone w tym roku dzieciaczki, które wraz ze swoimi rodzinami odwiedziły Urząd Gminy w Trzyciążu otrzymały na pamiątkę od wójta pluszowego misiaka (bo nie ma lepszego przyjaciela malucha niż przytulny miś) i albumik na zdjęcia, w którym rodzice będą mogli dokumentować ważne chwile z życia swojego potomka, by po latach móc cieszyć się tymi zatrzymanymi w fotograficznych kadrach i notatkach z okruchami przeszłości.

Wszystkim rodzicom gratulujemy uroczych pociech i życzymy, aby maluszki urodzone w tym roku rozwijały się zdrowo i pogodnie – samych radosnych dni i spełnienia marzeń!

1 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze