Olkusz

Latem ubiegłego roku pisaliśmy o problemach ze śmietnikiem, który od lat stał pod blokiem nr 5 na ul. Sławkowskiej w Olkuszu. Mieszkańcy „piątki” od dawna chcieli, by go przenieść i zabudować, z uwagi na bałagan wokół kontenerów, nieprzyjemny zapach oraz podrzucanie odpadów. Wreszcie się doczekali – jesienią śmietnik został przeniesiony, a niedawno ogrodzony.

W czerwcu mieszkańcy spotykali się w tej sprawie z przedstawicielami Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu oraz zarządu osiedla Śródmieście. Ustalono, że najlepszą lokalizacją będzie miejsce naprzeciw kotłowni, na terenie Olkuskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W ciągu kolejnych miesięcy wskazany teren został utwardzony. Następnie przeniesiono tam kontenery. Niedawno całość zabudowano wiatą.

Ze wspólnej inwestycji OSM i PGK mogą korzystać mieszkańcy bloku nr 5 przy ul. Sławkowskiej i pobliskiego bloku przy ul. Mickiewicza. Z kolei ze strony PGK to znajdujące się nieopodal nowej lokalizacji śmietnika wspólnoty mieszkaniowe z bloków przy ul. Sławkowskiej 7b, 7c, 7d, 7e, 7f i 7g.

Docelowo śmietnik ma być zamykany na zamek elektroniczny. Dzięki temu dostęp do niego będą mieć tylko mieszkańcy z wymienionych wyżej bloków.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze