punkt przemoc

Nie tak dawno pisaliśmy o wznowieniu działalności przez Gminny Punkt Wsparcia Osób i Rodzin, jaki mieści się przy ul. Szpitalnej 9. Po reorganizacji, od 12 marca każdego tygodnia, mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości mogą korzystać z bezpłatnych porad specjalistów.

Punkt czynny jest we wtorki, środy i czwartki w godz. 16:00 – 18:00. Na parterze budynku przy ul. Szpitalnej na mieszkańców czekają eksperci działający w dziedzinie przeciwdziałania alkoholizmowi, narkomanii oraz przeciwdziałania przemocy. Fachowych porad i wsparcia w trudnej sytuacji życiowej wszystkim zainteresowanym udzielają: psycholog, prawnik, pedagog, pracownik socjalny, kurator sądowy oraz policjant. Do Punktu nie trzeba przychodzić osobiście. Pomocy można również szukać przez telefon (32) 641-37-38 w godzinach pracy specjalistów.

Dodatkowe zaproszenie kierowane jest pod adresem osób, u których przynajmniej jedno z rodziców było/jest alkoholikiem. Wszyscy chętni, chcący dowiedzieć się, jak trudna sytuacja w domu wpłynęła na ich funkcjonowanie mogą dołączyć do grupy warsztatowo-edukacyjnej. Celem grupy jest praca nad zrozumieniem własnej sytuacji rodzinnej, lepsze rozumienie siebie, a także akceptacja własnej osoby i poznanie swoich mocnych stron. Grupa kierowana jest do osób w wieku 20-35 lat. Spotkanie organizacyjne zaplanowano na wtorek 21 kwietnia. Kontakt: 731 398 340 lub 792 756 013.

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze