Gorenice

Sport i rekreacja – na to stawiają Gorenice. Mieszkańcy korzystają już z nowych inwestycji zrealizowanych w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

Strefa rekreacyjna, czyli miejsce z drewnianą altaną, ławkami i kręgiem ogniskowym, powstała przy Szkole Podstawowej, w sąsiedztwie placu zabaw. Całość została ogrodzona. W strefie zasadzono nowe drzewa.

Druga z inwestycji dotyczy modernizacji boiska Ludowego Klubu Sportowego „Leśnik” Gorenice. Teraz piłkarze mogą grać na nowej poliuretanowej nawierzchni. Nieopodal zamontowano siłownię zewnętrzną. Teren jest oświetlony i monitorowany. W ramach zadania wybudowano ciągi piesze i pochylnię dla osób niepełnosprawnych.

– To znakomite wieści dla wszystkich mieszkańców Gorenic. Nowa infrastruktura to nowe możliwości spędzania wolnego czasu, podniesienie jakości edukacji sportowej oraz potencjału całego sołectwa do organizowania wydarzeń integrujących lokalną społeczność. Cieszy, że na tak cenne przedsięwzięcia pozyskaliśmy dofinansowanie, dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić inwestycje w tak dużym zakresie – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Jak podkreśla magistrat, dzięki realizacji projektu uległa poszerzeniu oferta integrująca mieszkańców, sprzyjająca rozwijaniu kreatywność dzieci i ich rodzin, a zastosowane rozwiązania techniczne zwiększyły bezpieczeństwo mieszkańców korzystających z rewitalizowanych obiektów oraz funkcjonalność obiektów użyteczności publicznej.

fot. UMiG Olkusz0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze