Olkusz

Prezentujemy kilka zdjęć z sobotniego literackiego wydarzenia w Galerii BWA w Olkuszu, jakim było spotkanie z Jakubem Kornhauserem, poetą, prozaikiem, tłumaczem, laureatem nagrody im. Wisławy Szymborskiej za najlepszy tom poetycki wydany w Polsce w 2016 roku – tą książką była „Drożdżownia”.

W 2021 r. ukazały się dwie książki poetyckie Jakuba Kornhausera: „Krwotoki i wiewiórki” oraz „Brzydko tną twoje noże?” i właśnie teksty z tych tomów czytał autor podczas sobotniego spotkania. Jednak w rozmowie z prowadzącym, Olgerdem Dziechciarzem, było również o innych książkach, w tym rowerowym przewodniku po opłotkach Krakowa, surrealizmie, planowanych kolejnych wydawnictwach, i o pasjach autora „Dziewięciu dni w ścianie”, jak jazda na rowerze, pływanie, tenis stołowy, czy wspinaczka skałkowa.

Oczywiście nie zabrakło pytania o prywatne sprawy, jak olkuskie korzenie Jakuba Kornhausera, którego mama, Alicja, pochodzi ze Srebrnego Grodu. Z kolei ojciec, Julian Kornhauser, to wybitny poeta Nowej Fali. Zaś siostra – Agata Kornhauser-Duda, to jak wiadomo pierwsza dama Rzeczypospolitej Polskiej – żona prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W zgodnej opinii uczestników to było bardzo udane spotkanie autorskie. Kolejne spotkania, z Andrzejem Muszyńskim i Łukaszem Jaroszem, odbędą się w olkuskim BWA już po wakacjach.

BWA Olkusz
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze