Powiat KPP Olkusz

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn, którzy na zmianę kierowali oplem zatrzymało policyjne małżeństwo. Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 37 – latek a 23 – latek blisko dwa promile. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat więzienia.

Policjantem jest się cały czas. Tym razem udowodniła to funkcjonariuszka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz jej mąż, służący na co dzień w Komendzie Wojewódzkiej Policji  w Krakowie. W minioną niedzielę w nocy, oboje w czasie wolnym od służby wracali do domu. Jadąc od miejscowości Bydlin w kierunku Wolbromia małżonkowie zauważyli opla, który poruszał się w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym co wzbudzało podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Małżeństwo pojechało za oplem chcąc go zatrzymać. Zbliżając się do samochodu zauważyli rozbawionego kierowcę i jego pasażerów. W pewnym momencie opel zatrzymał się, a pasażer z kierowcą błyskawicznie  zamienili się miejscami i kontynuowali  jazdę. Jadąc dalej za nimi policjanci zauważyli, że opel skręca na jeden z wolbromskich parkingów gdzie zatrzymuje się i z pojazdu wysiada 4 mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję.  Po chwili na miejsce przyjechał  patrol policji, który, jak się okazało jeździł za tym pojazdem, ponieważ według zgłoszenia jego kierowca miał być pod wpływem alkoholu.

Mężczyźni nie przyznawali się, który z nich kierował pojazdem, jednak małżonkowie rozpoznali, że  to 37 – letni mężczyzna prowadził pojazd od miejscowości Bydlin do Wolbromia, natomiast później za kierownicę opla  wsiadł 23 – latek. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że obaj mężczyźni są nietrzeźwi . Starszy mężczyzna miał ponad dwa promile a młodszy blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni są obywatelami Ukrainy. Jadący z nimi trzeźwi pasażerowie potwierdzili wersje funkcjonariuszy.  Teraz obaj kierujący poniosą odpowiedzialność karną. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia, a także zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Policja przypomina, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości. Zatrzymaną w ten sposób osobę należy niezwłocznie przekazać w ręce Policji. Jednocześnie przypominamy, że w przypadku zauważenia osoby, której sposób kierowania budzi niepokój, należy natychmiast poinformować Policję.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze