tablet 2

Wolbromscy radni będą oszczędzać. Zamiast drukowanych materiałów dotyczących ich pracy, w tym projektów uchwał wraz z załącznikami i uzasadnieniami, przed każdą sesją otrzymają zestaw dokumentów w formie elektronicznej. Aby każdy z nich miał możliwość je odtworzyć, gmina zakupiła dla radnych tablety.

Służbowe tablety stanowiące własność gminy Wolbrom, przyznawane będą radnym w celu zapewnienia im dostępu do dokumentów związanych z pracami rady i jej komisji, poprzez sieć Internet. Służbowy tablet będzie przysługiwał radnemu na czas sprawowania przez niego mandatu, a po zakończeniu kadencji musi zostać zwrócony.

W umowie, którą z urzędem podpisze każdy użytkownik służbowego tabletu zobowiązano radnych do korzystania na urządzeniu wyłącznie oprogramowania, na które licencje posiada Gmina Wolbrom, a czynności instalowania i aktualizowania oprogramowania, a także obsługę serwisową ma wykonywać pracownik Wydziału Ogólno-Organizacyjnego UMiG Wolbrom. Jeżeli tablet zostanie zniszczony lub uszkodzony z winy radnego, zostanie on obciążony kosztami naprawy. Gdyby któryś z radnych nie radził sobie z urządzeniem, będzie mógł skorzystać z instruktażu, którego również udzieli pracownik urzędu. Jeżeli to nie wystarczy – w wyjątkowych przypadkach zapowiedziano odstępstwa i np. radny nie radzący sobie z urządzeniami elektronicznymi i techniką otrzyma dokumenty w tradycyjnej formie papierowej. Podobnie będzie w sytuacji, kiedy radny nie będzie miał dostępu do Internetu, którego gmina nie zaoferowała w pakiecie.

Kiedy podczas ostatniej sesji poinformowano radnych o zmianie sposobu przekazywania im dokumentów i materiałów do pracy podniosły się głosy, że zanim to nastąpi konieczne będzie dokonanie zmian w zapisach Statutu Gminy Wolbrom, dopuszczające taką formę. Wątpliwości te zostały rozwiane przez przewodniczącego Gorgonia oraz wiceprzewodniczącego Żurka, którzy przytaczając tekst obowiązujących w gminie Wolbrom zapisów udowodnili, że są one na tyle ogólne, aby można było zinterpretować je na korzyść nowego rozwiązania, przy okazji nie ograniczając innych możliwości. Bartłomiej Żurek przypomniał również, że przeciwwskazań do elektronicznego sposobu przekazywania materiałów radnym nie ma także w zapisach regulaminu Rady Miejskiej w Wolbromiu, który mówi tylko o terminie dostarczenia dokumentów, nie wspominając w ogóle o sposobie w jaki ma to być zrobione.

6
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
6 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
tom2ohohoDarioEdekWiesiek K Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tom2
tom2

Mam pytania nie na temat.
Co z budową hali przy SP nr 1. Czy przetarg już rozpisany?
Lepiej gdyby była przy Liceum, ale jak sie nie dało to trudno.

Co z obwodnicą. Kiedy bedzie ogłoszony przetarg.

ohoho
ohoho

[quote name=”Edek”]W ramach oszczędności pan burmistrz Wolbromia przyjął niedawno do pracy w urzędzie bez konkursu siostrzenicę swojej koleżanki posłanki.[/quote]
Ale się porobiło ale się nawyprawiało

Dario
Dario

[quote name=”Edek”]W ramach oszczędności pan burmistrz Wolbromia przyjął niedawno do pracy w urzędzie bez konkursu siostrzenicę swojej koleżanki posłanki.[/quote]
Tak jak wcześniej kuzynkę Łysej Pały.

Edek
Edek

W ramach oszczędności pan burmistrz Wolbromia przyjął niedawno do pracy w urzędzie bez konkursu siostrzenicę swojej koleżanki posłanki.

Wiesiek K
Wiesiek K

[quote name=”Wiesiek K”]NAJLEPSZY SPOSÓB NA OSTRZENNOŚC KASY ZADEMONTROWAŁ pan Barczyk z banku PKO bp………………[/quote]
Tak Wiesław ma rację tylko musicie brać przykład z byłego posła Kolasińsliego ,innych działaczy na czele z dyrektorem banku PKO bp w Olkuszu Barczykiem.

Wiesiek K
Wiesiek K

NAJLEPSZY SPOSÓB NA OSTRZENNOŚC KASY ZADEMONTROWAŁ pan Barczyk z banku PKO bp………………